• Aktualności

      • TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY

      • Już kolejny rok w naszej Ósemce obchodzimy Tydzień Uczniowskiej Super Mocny! Uczniowie i nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem włączają się w działania realizowane na terenie szkoły.

       W tym roku wybraliśmy się rakietą do gwiazd! Cele Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy: lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, integracja zespołu/grupy/klasy. 

       Dlaczego ważne jest, aby każdy znał swoje mocne strony? Bo warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności można postawić, podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Dzięki wiedzy o swoich mocnych stronach możemy precyzyjnie określić swoje możliwości i podołać wyzwaniu.

       Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu - powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron, gdy się coś robi całym sercem, gdy się robi to co się kocha, w co się wierzy, do czego jest się stworzonym, sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz mega wielkie poczucie spełnienia.

        

       Uczniowie klasy 2d wspólnie na lekcji wykonały rakietę oraz kolorowe gwiazdy.


       Uczniowie w czasie pobytu w świetlicy chętnie rozmawiali o swoich mocnych stronach, które zaprezentowali ma zajęciach plastycznych.

       W klasa 2b, tak obchodzono Tydzień Uczniowskiej Superpomocy

      • TO TAKIE PROSTE – ZNAKONOGA

      • Uczniowie z klas IV na zajęciach z techniki wykonywali pracę pt.”Znakonoga”, którą wykorzystają do nauki znaków drogowych. Podczas wykonywania pracy uczniowie uczyli się nawlekać igłę, przewlekać przez kółeczka oraz wiązać supełki. Co okazało się nie lada trudnym zadaniem😊.

       Do pracy wykorzystywali przybory: włóczkę i igły zakupione w ramach Laboratoria Przyszłości.

      • PROJEKT EDUKACYJNY „ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA”

      • Uczniowie klas III-VIII wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji utrwalili tabliczkę mnożenia poprzez zabawy, rozwiązywanie zadań, łamigłówek, „tabliczek szczęścia”, granie w gry planszowe i karty Grabowskiego. Ponadto wybrani uczniowie klasy ósmej sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia wśród innych uczniów i pracowników szkoły. W klasach trzecich przeprowadzono turnieje międzyklasowe, a uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w quizie. Podopieczni wykazali się niezwykłą kreatywnością, tworząc rymowanki o wybranych działaniach mnożenia w ramach konkursu matematyczno-literackiego.

       Wyniki rywalizacji w klasach trzecich:

        

       I miejsce – Zofia Dąbrowska kl.3c, Paulina Zaborowska kl. 3d, Dmytro Korobko kl.3c

       II miejsce – Anastazja Walczak kl.3c, Sara Drygas kl. 3b, Aleksander Jaworski kl.3b

       III miejsce - Amelia Murawska kl.3d, Antonina Kamińska kl. 3d.

        

       Wyniki quizu:

        

       I miejsce – Igor Markiewicz kl.5a

       II miejsce – Dominik Mroczkowski kl. 6b

       III miejsce – Anna Zaborowska kl. 5a

       III miejsce – Karolina Biniek kl.7b

        

       Wyniki konkursu matematyczno-literackiego:

        

       I miejsce – Maja Plewko kl. 4c
       II miejsce  – Natalia Tulej kl.4c
       III miejsce  – Dawid Kwiatkowski kl.8d
       III miejsce  –  Szymon Hołownia kl. 6b

                              

       Koordynatorzy projektu: Martyna Hummel, Renata Koperwas, Magdalena Nurkowska

      • SAMORZĄD UCZNIOWSKI

      • 13 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

       Przewodnicząca Samorządu 

       Julia Majka kl.8c

        

       Z-cy przewodniczącej

       Zofia Perowicz kl.8d

       Julia Hejna kl. 8a

       Opiekunem Samorządu jest Marta Markowska.

        

       Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

        

      • 14 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      • Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji, wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

       Z tej okazji Uczniowie z klasy 2 i 3 przygotowali piosenkę

       oraz uczniowie z klasy 1:-)

       Piosenki zostały nagrane sprzętem zakupionym w ramach Laboratoria Przyszłości.

       Zapraszamy do obejrzenia! 

      • DZIEŃ DRZEWA

      • Dzień Drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość. Idea ta spotkała się szerokim odzewem.W Polsce Dzień Drzewa obchodzimy od 2002 roku.

       W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew.

       Aby uczcić tak ważne święto uczniowie klas trzecich z ogromną chęciom i zaangażowaniem zasadzili drzewo na terenie naszej szkoły.

      • SPEKTAKL EKOLOGICZNY - NAJWAŻNIEJSZA LEKCJA

      • 7 października 2022 r. dzięki uprzejmości Urzędu Miasta uczniowie klas V-VIII wzięli udział w ekologicznym spektaklu pt. "Najważniejsza lekcja". Spektakl  miał za zadanie popularyzację wśród młodzieży właściwych zachowań, takich jak konieczność ograniczania wytwarzanych odpadów, potrzeby ich segregacji i recyklingu. Uświadamiał również, jak ważnymi kwestiami w życiu codziennym są ograniczenia niskiej emisji oraz dbałość o czystość powietrza.

      • DZIEŃ KLAPKA

      • Piątek 7 października Samorząd Uczniowski ogłosił dniem Klapka i wszyscy bez wyjątku musieli zmienić szkolne obuwie na klapki. Na korytarzach szkolnych zaroiło się od kolorowych klapków, klapeczek i nie tylko. 

      • ZASADY KULTURALNEGO ZACHOWANIA SIĘ W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

      • Uczniowie kl. 2C zdecydowali się na nagranie klasowego teledysku do piosenki Rap o zasadach właściwego zachowania się w miejscach publicznych, aby przypomnieć innym jak ważne jest przestrzeganie tych zasad. Inspiracją do tego pomysłu były zajęcia edukacji społecznej i omawianie zasad kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

       Choreografia i wykonanie- uczniowie klasy 2C​​​​​​​

       Nagranie i montaż-Iwona Chwalińska


      • DZIEŃ JABŁKA W KLASIE 3D

      • 28 września 2022r. w klasie 3d obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Uczniowie dowiedzieli się jak zbudowane jest jabłko, co to jest miąższ, gniazdo nasienne i szypułka. Smakowali różnych odmian jabłek. Porównywali je ze względu na kolor, kształt i wielkość. Najprzyjemniejsza częścią zajęć było przygotowanie smakołyków jabłkowych. Uczniowie zrobili pyszny mus jabłkowy, który zabrali do domu oraz przepyszne jabłka w cieście według tajnego przepisu. To był bardzo smakowity dzień.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie, ul. Obrońców Pokoju 44
    • 227586893
     telefony komórkowe Szkoły: 500 641 804; 500 641 796
    • ul. Obrońców Pokoju 44
     05-800 Pruszków
     Poland
    • W czasie ferii oraz wakacji szkoła jest czynna dla interesantów
     w godzinach 8:00 - 14:00.
     W piątki interesantów nie przyjmujemy - jest to dzień wewnętrzny placówki.
   • Logowanie