• Realizowane programy i projekty

   • Programie dla szkół „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”

   • Nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym programie dla szkół „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.

    Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.
    Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami
    Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów.

    Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.

    • Laboratoria Przyszłości

    • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

     Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

     W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i  rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Więcej informacji o projekcie znajduje się TUTAJ>

     Nasza szkoła również bierze udział w programie. Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności naszych uczniów.

     Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaci się o nowoczesny sprzęt: drukarkę 3D z filamentem, długopisy 3D.  Mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami (arduino), aparat fotograficzny z akcesoriami, kamerę, oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, mikroport do łączności bezprzewodowej, mikrofon kierunkowy wraz z nagłośnieniem. Został zakupiony także sprzęt z zakresu robotyki: 4 zestawy LEGO EDUCATION dla klas 4-8 i 10 gier do nauki programowania Scotti GO. Szkoła zakupiła wyposażenie pracowni technicznej oraz stację lutowniczą z gorącym powietrzem, wiertarko - wkrętarka z akcesoriami, bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco z akcesoriami, apteczki pierwszej pomocy.  Wyposażenie kuchenne: blendery, tostery , gofrownice oraz robot kuchenny z akcesoriami kuchennymi. Uczniowskie zestawy do elektryczności z woltomierzem i amperomierzem, zestaw do budowy atomu.

        

  •  Laboratoria Przyszłości – wykorzystanie zakupionego sprzętu.

   Od samego początku roku szkolnego 2022/2023 zakupiony sprzęt w ramach projektu Laboratoria Przyszłości służy naszym uczniom. Wykorzystywany jest do tworzeni foto i video-relacji z różnychimprez i  uroczystości szkolnych, ale też i lokalnych.

   WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK
   HISTORIA

    

    

   OBCHODY DNIA PAMIĘCI WIĘŹNIÓW OBOZU DULAG 121 I NIOSĄCYCH IM POMOC

   SAMORZĄD UCZNIOWSKI

    DZIEŃ KLAPKA

   EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

    

   R0010088_4.mp4

   MATEMATYKA

    

   PROJEKT EDUKACYJNY „ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA”

   TECHNIKA

   Na lekcji techniki  uczniowie korzystali z przybory do robótek ręcznych: włóczki i igły podczas wykonywania pracy technicznej. Dla niektórych uczniów było to nie lada zadanie:-) 

   TO TAKIE PROSTE – ZNAKONOGA

    

  • LISTOPAD-GRUDZIEŃ
   CHEMIA

   W ramach koła chemicznego uczniowie łączą gastronomię z nauką – doświadczają kuchnię molekularną. Termin „kuchnia molekularna” powstał w 1988 roku w efekcie eksperymentów naukowców – fizyka Nicholas Kurti i chemika Herve This – z różnymi sposobami obróbki żywności. Skupia się ona na zjawiskach chemicznych i fizycznych, jakie zachodzą podczas obróbki składników potraw. Kucharze zajmujący się kuchnią molekularną zmieniają konsystencję i wygląd dań, z jednoczesnym zachowaniem pierwotnego smaku potrawy. Klasycznym przykładem takiego zabiegu jest, np. kawior z soku pomidorowego otrzymany metodą sferyfikacji.
   Sferyfikacja soków i napojów przy udziale soli wapnia i roztworu alginianu sodu, polega na wytrąceniu osadu. Efekty pracy uczniów, którzy stworzyli kawior z soku owocowego. W trakcie zajęć został użyty sprzęt pochodzący z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

   SAMORZĄD UCZNIOWSKI

   Zakupiony sprzęt grający służy społeczności szkolnej na naszych szkolnych imprezach.

   DZIEŃ ZIEMNIAKA

   TECHNIKA

   Na lekcjach techniki przy realizacji zagadnień dotyczących wypadków i udzielania pierwszej pomocy, uczniowie mieli możliwość zobaczyć zawartość apteczki pierwszej pomocy.

    

     

      

   KOŁO CHEMICZNE

   Model atomu litu wykonany wykonany za pomocą długopisu 3D.

        

   KOŁO INFORMATYCZNE

   Uczniowie uczą się programować przy wykorzystaniu gier edukacyjnych Scottie Go! zakupionych w ramach Laboratoia Przyszłości.

    

     

      

   FIZYKA

   Na lekcji fizyki przy omawianiu zjawiska prądu elektrycznego uczniowie tworzyli obwody z wykorzystaniem dostępnych elementów z Laboratorium Przyszłości. Czas trwania lekcji to 45 min. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch klasach 8 oraz na kółku fizycznym. Razem 3x 45 min.

     

     

      

   UROCZYSTOŚĆ SZKOLNA

   Za pomocą zakupionego sprzętu  rejestrujemy  uroczystości szkolne.

   SZKOLNE KOLĘDOWANIE

    

  • STYCZEŃ - LUTY

    

   KOŁO INFORMATYCZNE

   Na zajęciach pozalekcyjnych z informatyki podczas realizacji projektu Projektujemy i haftujemy korzystano z maszyny do szycia z programu Laboratoria przyszłości. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami BHP oraz zasadami obsługi maszyny do szycia.   Dowiedzieli się m.in. jak nawlec górną i dolną nitkę, jak korzystać z automatycznego nawlekacza do igły oaz jak opuścić i podnieść stopkę. Wykonali swoje pierwsze ściegi na maszynie.

     

    

   KOŁO INFORMATYCZNE

   Programujemy z wykorzystaniem klocków Lego SPIKE Essential, która umożliwia programowanie za pomocą bloków z ikonami i poleceniami słownymi prostego sprzętu — takiego jak inteligentny Hub, silniki, matryca świetlna oraz czujnik kolorów — dzięki czemu nauka przedmiotów STEAM jest interaktywna.

    

     

   KOŁO INFORMATYCZNE

   Długopisy 3D w akcji, mają nieograniczone możliwości.

     

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie, ul. Obrońców Pokoju 44
   • sp8@miasto.pruszkow.pl
   • 227586893 telefony komórkowe Szkoły: 500 641 804; 500 641 796
   • ul. Obrońców Pokoju 44 05-800 Pruszków Poland
   • Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek, 15.04.2022 nasza Szkoła będzie czynna do godziny 14:00. W czasie ferii oraz wakacji szkoła jest czynna dla interesantów w godzinach 8:00 - 14:00. W piątki interesantów nie przyjmujemy - jest to dzień wewnętrzny placówki.
  • Logowanie