• Świetlica

• DRODZY UCZNIOWIE!

Życzymy Wam zdrowych, bezpiecznych i wspaniałych wakacji. Wypoczywajcie w promykach letniego słońca i zbierajcie siły na kolejny rok szkolny. Cudownych wakacji!

Wychowawcy świetlicy

Świetlica w naszej szkole czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.30. Uczestnicy zajęć świetlicowych mają do dyspozycji dwie przestronne sale oraz własne zaplecze sanitarne. Opiekę nad dziećmi sprawują pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem.

Zajęcia świetlicowe w naszej szkole to przede wszystkim czas odpoczynku oraz dobrej zabawy. Dzieci mają możliwość korzystania z wielu zabawek, klocków rozwijających wyobraźnię i myślenie przestrzenne.

• Świetlica to miejsce gdzie dzieci integrują się z innymi, nawiązują nowe przyjaźnie, mogą czuć się swobodnie.

W świetlicy organizowane są różnorodne zajęcia:

• gry i zabawy integracyjne proponowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA;
          • zabawy relaksacyjne przy muzyce;
          • zajęcia plastyczne mające na celu poznanie ciekawych technik plastycznych (dzieci wycinają, kolorują, malują patyczkami kosmetycznymi, pastą do zębów, piłeczkami  itp.);
          • gry i zabawy ruchowe przy muzyce, zabawy na świeżym powietrzu;
          • zajęcia edukacyjne utrwalające oraz poszerzające wiedzę zdobytą na zajęciach lekcyjnych (quizy, zagadki, oglądanie prezentacji multimedialnych czy krótkich filmów edukacyjnych);
          • zajęcia czytelnicze

Wychowankowie świetlicy mogą również odrobić pracę domową.

Ponadto nasza świetlica współpracuje z Punktem Adopcyjnym Pruszkowskiego Stowarzyszenia na rzecz zwierząt w Pruszkowie.

Kilka razy w roku organizowane są razem z Samorządem Szkolnym zbiórki karmy i artykułów dla zwierząt, dzięki czemu dzieci poznają ideę wolontariatu.

Prace dzieci, które powstają w  świetlicy zdobią nie tylko naszą szkołę. Dodatkowo we współpracy z Centrum Dziedzictwa Kulturowego w  Pruszkowie powstają wystawy prac naszych wychowanków , gdzie w tym szczególnym miejscu mogą podziwiać je mieszkańcy Pruszkowa.

Wychowawcy świetlicy organizują także wiele konkursów w naszej szkole, szczególnie plastycznych.