Strona główna
Aktualności
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU 2025/2026
26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Był to wyjątkowy moment podsumowania wielu miesięcy nauki, pracy oraz wspólnych sukcesów.
Uroczystość rozpoczęła się przemówieniami Pani Dyrektor Magdaleny Kulmaczewskiej, Prezydenta Pruszkowa Piotra Bąka oraz przedstawicielki Rady Rodziców Doroty Smak. W swoich wystąpieniach podziękowali uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie oraz życzyli wszystkim bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji.
PRZESTRZENNY ŚWIAT STAWONOGÓW I MIĘCZAKÓW
Przestrzenny świat stawonogów i mięczaków – projekty klas szóstych
Uczniowie klas szóstych wzięli udział w ciekawym projekcie przyrodniczym, którego celem było poznanie różnorodności świata stawonogów i mięczaków. W ramach zajęć przygotowali przestrzenne modele wybranych przedstawicieli tych grup zwierząt.
MŁODZI ODKRYWCY W AKCJI!
Jak Uczniowie z Klas 1–3 Podbijali Świat Przyrody
Przez ostatnie miesiące uczniowie z klas 1–3 zmieniali się w prawdziwych naukowców. Wszystko za sprawą zajęć Koła Przyrodniczego, które udowodniły, że nauka o świecie może być świetną przygodą.
Głównym celem zajęć było rozbudzanie w dzieciach naturalnej ciekawości. Niezbędną pomocą okazały się mikroskopy i lupy. Wyposażeni w sprzęt Młodzi Odkrywcy tropili owady, analizowali strukturę liści i sprawdzali sekrety kory drzew, ucząc się uważnej obserwacji mikroświata.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
W dniu 21 czerwca na godzinę 10:30 zapraszamy całą społeczność szkolną na Mszę Świętą w kościele pw. św. Kazimierza.
W piątek, 26 czerwca 2026, uroczyste zakończenie roku odbędzie się według następującego harmonogramu:
Klasy I-III godzina 8.30
Klasy IV - VII godzina 10.30
Klasy VIII godzina 13.00
KONKURS "GRA O HISTORII PRUSZKOWA"
Sukces naszych uczniów w konkursie „Gra o historii Pruszkowa” z okazji 110-lecia Miasta Pruszkowa!
Z ogromną radością informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Gra o historii Pruszkowa”.
Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 4d SP8, którzy zdobyli miejsce na podium!
KONKURS MISTRZ ORTOGRAFII
Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii"
Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny, którego celem było rozwijanie zainteresowań językiem polskim, doskonalenie umiejętności poprawnego pisania i promowanie dbałości o kulturę języka.
KONKURS LITERACKI "O PRUSZKOWIE PIĘKNIE W SŁOWIE"
Sukces naszych uczennic w Międzyszkolnym Konkursie Literackim ,,O Pruszkowie pięknie w słowie"
Z radością informujemy, że nasze uczennice:
Sara Drygas z klasy VI b i Anastazja Sniahir – Walczak z klasy VI c zdobyły III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim ,,O Pruszkowie – pięknie w słowie” zorganizowanym przez SP nr 9 w Pruszkowie w ramach projektu ,,Tworzymy razem historię – 110-lecie Pruszkowa”.
Podziękowania za zbiórkę
Wielkie serca Naszej Szkoły!
Podziękowanie za zbiórkę od IOP w Otwocku Z całego serca dziękujemy całej społeczności szkolnej – Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom – za ogromne zaangażowanie i każdą rzecz przyniesioną w ramach naszej zbiórki na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.
Czerwony Kapturek
Podczas Pikniku Rodzinnego kółko teatralne, pod opieką pani Agnieszki Nowaczek, przedstawiło sztukę pod tytułem: "Czerwomy Kapturek". Uczniowie najmłodszych klas nie przestraszyli się deszczu i z pełnym oddaniem
i humorem odegrali swoje role. Zapraszamy do oglądania zdjęć.2
PIKNIK RODZINNY
Nasz szkolny piknik pod hasłem „Kosmos” odbył się w niezwykle radosnej atmosferze. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice chętnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach, które przeniosły wszystkich w fascynujący świat planet, gwiazd i kosmicznych odkryć.
Nie zabrakło wspaniałych występów artystycznych, tańców oraz kreatywnych strojów przygotowanych przez naszych uczniów. Każda klasa zaprezentowała się znakomicie, a pomysłowość i zaangażowanie uczestników wzbudzały zachwyt publiczności. Mimo deszczu dobre humory nie opuszczały uczestników, dzięki czemu piknik okazał się wielkim sukcesem.
Wellbefi - Zdalny psycholog w naszej szkole
Wellbefi Zdalny Psycholog w naszej szkole!
Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele,
z radością informujemy, że nasza szkoła nawiązała współpracę z Fundacją Wspólnie dla Sprawy, która w trosce o łatwiejszy dostęp do wsparcia psychologicznego dla każdego, kto tego potrzebuje, stworzyła projekt Wellbefi Zdalny Psycholog.
PIKNIK RODZINNY
Zapraszamy na Piknik Rodzinny!
Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, dziadków oraz wszystkich przyjaciół naszej szkoły na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 13 czerwca.
Tegoroczne wydarzenie będzie przebiegało pod hasłem kosmicznej przygody i dostarczy wielu atrakcji zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Wystawa w DDPS
Kolejna wystawa w DDPS w Pruszkowie.
Przekazujemy życzenia ze strony seniorów: "Dziękujemy za życzenia, ale także za zaufanie, kreatywność, zapał i chęci do tworzenia kolejnych prac.Życzymy pięknych wakacji, mnóstwa zabawy i odpoczynku. A po wakacjach z niecierpliwośćią czekamy na kolejne prace. Dziękuję też bardzo serdecznie Pani Uli Milej-Popiołek za ogromne zaangażowanie."
TWORZYMY RAZEM HISTORIĘ - 110 LECIA PRUSZKOWA
Sport, współpraca i świetna zabawa – tak uczniowie pruszkowskich szkół
świętowali 110-lecie naszego miasta!
4 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się międzyszkolny turniej sportowy dla uczniów klas I–III, zorganizowany w ramach projektu „Tworzymy razem historię – 110-lecie Pruszkowa”.
Wydarzenie przebiegało pod hasłem „Wygrywaj bez pychy, przegrywaj bez urazy” i zgromadziło reprezentacje pruszkowskich szkół podstawowych. Głównym celem turnieju była nie tylko sportowa rywalizacja, ale również integracja najmłodszych mieszkańców naszego miasta, promowanie aktywności fizycznej oraz kształtowanie postaw zgodnych z zasadami fair play.
DOWÓZ ZBIOROWY DLA UCZNIÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
Wnioski na rok szkolny 2026/2027 należy składać w terminie do 4 sierpnia 2026 r. w Kancelarii Urzędu Miasta
Wniosek_transport_zbiorowy_rok_szkolny_2026-2027.pdf
Wniosek_-_refundacja_kosztow_dowozu_rok_szkolny_2026-2027.pdf
KONKURS "DOTYKAM SZTUKI"
Miło nam poinformować, że Antoni Pasternak zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie „Dotykam sztuki” w dziedzinie rzeźby, w kategorii klas VII–VIII.
Głównym celem konkursu było ukazanie unikalnego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość poprzez działania artystyczne.
Serdecznie gratulujemy Antoniemu sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć artystycznych!
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
W maju odbył się Szkolny Konkursu Pięknego Czytania dla klas pierwszych.
Celem konkursu było:
- kształtowanie umiejętności pięknego czytania tekstu ze zrozumieniem,
- rozwijanie potrzeb i zainteresowań czytelniczych uczniów,
- umożliwienie dzieciom prezentacji własnych umiejętności.
Najpierw, w eliminacjach klasowych, wychowawcy wybrali do pięciu uczniów z każdej klasy. Następnie w bibliotece odbyła się rywalizacja w etapie szkolnym.
Wyniki konkursu świetlicowego „Magia Kosmosu”
Wyniki konkursu świetlicowego „Magia Kosmosu”
I kategoria kl. I
1. miejsce - Ignacy Faluszewski – kl. I a
2. miejsce - Karol Kuchciak – kl. I d
3. miejsce – Lilianna Ostrowska – kl. I c
Wyróżnienia: Kaja Krasucka – kl. I c.
II kategoria kl. II
1. miejsce – Katarzyna Krakowska – kl. II b
2. miejsce - Klara Musiał, Antonina Musiał – kl. II a
Zebranie dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów
Zebranie dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów obędzie się 14 maja o godzinie 17:00.
Zapraszamy

Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych









