,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła"

• Biblioteka czynna

Poniedziałek   –  8.00 – 15.30

Wtorek   –   8.00 –  15.30

Środa    –   8.00 –  15.30

Czwartek   –  8.00 –  15.30

Piątek    –   8.00 –   15.30

Biblioteka jest pracownią interdyscyplinarną i ośrodkiem informacji służącym uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom. Biblioteka udostępnia książki, podręczniki, audiobooki, sprzęt komputerowy. W kąciku czytelniczym uczniowie mogą poczytać, pograć w gry planszowe, a także odpocząć. Jednym z głównych zadań biblioteki jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie nawyku czytania wśród dzieci i młodzieży, realizowane poprzez:

• zakup nowości i lektur zgodnie z zapotrzebowaniem,
          •  wystawki i gazetki,
          • organizację konkursów czytelniczych,
          •  zajęcia czytelnicze,
          • organizację kiermaszy książek,
          • współpracę z filią Biblioteki Publicznej w Pruszkowie ,,Czytanka”.

W ostatnich latach biblioteka koordynuje szkolny program promocji czytelnictwa ,,Bądź modny – czytaj książki”, realizowany przez całą społeczność szkolną.

Obecnie pracownikami szkolnej biblioteki są: Wanda Krauze i Anna Fałek.