• DLA MAMY

• Uczniowie z kl. 2c wykorzystali dostępne narzędzia i materiały do robótek ręcznych zakupionych z projektu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach wykonali prace wyszywane haftem krzyżykowym dla mam z okazji zbliżającego się ich święta.

• WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO WIERSZY W. BRONIEWSKIEGO

• Roztrzygnięcie konkursu recytatorskiego wierszy Władysława Broniewskiego.

Komisja w składzie: Marzanna Jarząbek, Anna Bepierszcz, Wanda Krauze, Anna Fałek przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA KL. 1-3

I miejsce – Martyna Krysztofik 2a

II miejsce – Natalia Opolska 1a

Dominika Speridonova 3c

III miejsce – Ewa Koperska 3c

Mikołaj Szczygielski 2a

WYRÓŻNIENIA:

Maria Sikora 1b, Lena Knobloch 2a, Amelia Aitakhunova 2a, Krzysztof Góra 2b, Wiktor Paluch 2b

KATEGORIA KL. 4-8

Komisja w składzie: Magdalena Nurkowska, Wanda Krauze, Anna Fałek przyznała następujące nagrody:

I miejsce – Lena Dudek 6c

II miejsce -  Zuzanna Kamińska 8b

III miejsce – Roksana Wojcieszonek  6a

GRATULUJEMY !

• Z WIZYTĄ NA OLIMPIE

• Naszą szkołę ponownie odwiedzili bogowie greccy. Uczniowie klas piątych przygotowali odpowiednie stroje, atrybuty i krótkie prezentacje o sobie. W ten sposób utrwalili wiedzę na temat mitologii. Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy.

Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Opiekunowie: nauczyciele języka polskiego

• ZAWÓD KRAWIEC

• Klasa 3d na zajęciach poznawała zawód krawca i sprawdzała do czego potrzebna jest w tym zawodzie matematyka. Sprawdzaliśmy swoje wymiary, mierzyliśmy kolegów używając centymetrów z programu Laboratoria Przyszłości. Następnie w grupie projektowaliśmy ubranie dla modela. Zabawy było co nie miara.

• DZIEŃ DRESA

• 15 maja 2023r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole obchodzono „DZIEŃ DRESA”. Najbardziej wskazanym strojem tego wyjątkowego dnia był oczywiście wygodny i niezawodny dres. Elementy tego stroju przyodziali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

• WIOSENNY OGRÓDEK KL. 2D

• Uczniowie klasy 2d w kwietniu siali nasionka warzyw i sądzili cebulki kwiatów. Nasz ogródek w sali się zazielenił. Czekamy na kolorowe kwiaty.

• 30 FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU

• Uczennice z klasy 4b wzięły udział w 30 Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zorganizowanym przez pruszkowski SANEPID.

Pod kierunkiem Pani Nutki - Dominiki Paszkowskiej, która napisała tekst do melodii i fantastycznie przygotowała dziewczynki do występu zajęły I miejsce!

Ogromne gratulacje dla całej Ekipy!

• DYŻURY WAKACYJNE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH 2023 r.

• ​​​​​​Uprzejmie informujemy zainteresowanych Rodziców, że ustalone zostały terminy dyżurów wakacyjnych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, które będą prowadzone przez szkoły organizujące akcję „LATO w MIEŚCIE”.

Szkoły zapewniają uczniom tzw. klas „0” realizację programu wychowania przedszkolnego pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz właściwą organizację procesu wychowawczo – dydaktycznego przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa, warunków do zabawy oraz wyżywienie.

Zapisy na dyżury w terminie od 15 do 19 maja 2023 r. prowadzone będą w szkołach, do których dzieci uczęszczają przez cały rok szkolny i przekazywane zbiorczo do placówek dyżurujących.

KARTA ZAPISU DYZUR WAKACYJNY 2023 - oddzial przedszkolny

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU 2023

• LATO W MIEŚCIE 2023r.

• „Lato w Mieście” – akcja kierowana przez Prezydenta Miasta Pruszkowa do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, w terminie od 26 czerwca do 18 sierpnia 2023 r.

LATO W MIEŚCIE 2023

Wykaz szkół biorących udział w akcji  LATO W MIEŚCIE:

Szkoły przyjmują zapisy od 15 do 19 maja 2023 r.  w godzinach od 8:00 - 15:30.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy przyjmują szkoły, które w wybranym terminie organizują wypoczynek.

W każdej ze szkół planujemy utworzenie 4 grup liczących 15 uczestników. Wyjątek stanowi Szkoła Podstawowa Nr 2, w której zostanie utworzonych 6 grup.

Czas trwania zajęć - 8.00 – 16.00

Odpłatność – 250 zł za tygodniowy udział w półkoloniach.

OPŁATA PRZY SKŁADANIU KARTY ZGŁOSZENIOWEJ!

W trakcie pobytu organizatorzy zapewniają opiekę, ciekawe zajęcia, gry i zabawy sportowe, wycieczki, wyjścia na basen, zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje oraz 2 posiłki w tym
              II śniadanie i obiad.

Program wypoczynku będzie realizowany z udziałem wielu jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Pruszkowa:

Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk”, Pruszkowie Centrum Kultury i Sportu, Książnica Pruszkowska, Miejska Pływalnia „Kapry”, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska.

Akcja finansowana jest z budżetu Urzędu Miasta Pruszkowa.

Koordynatorem przebiegu akcji jest Wydział Edukacji UM.

• WIELKIE ŻARCIE

• Klub Młodego Odkrywcy pod przewodnictwem nauczyciela biologii p. Pauliny Godlewskiej we współpracy z Centrum Nauki Kopernik brał udział w projekcie „Wielkie Żarcie”. Polegał on na wykonaniu własnych badań, a następnie przedstawienia wyników w Centrum Nauki Kopernika. Po zaprezentowaniu wyników uczniowie mogli zwiedzać wystawę oraz na specjalnym stoisku sprawdzić działanie urządzenia wykrywającego skazy w powierzchni ochronnej.