• BEZPIECZNIE, ZDROWO I SPORTOWO...PIKNIK RODZINNY

• 8 czerwca  2024 roku odbył się niesamowity Piknik Rodzinny połączony ze zbiórką charytatywną  dla naszej uczennicy Poli. To było niezwykłe spotkanie, pełne radości i dobrej zabawy. Cały program pikniku był naprawdę bogaty i różnorodny. Uczestnicy mogli wziąć udział w wielu grach, zabawach, które dostarczyły mnóstwo rozrywki. Nie zabrakło także emocjonującego turnieju piłki siatkowej, podczas którego wszyscy mogli pokazać swoje umiejętności sportowe. Mogliśmy także podziwiać występy naszych wspaniałych uczniów, którzy zachwycili publiczność swoimi popisami i zapewnili wspaniałą rozrywkę recytatorską i muzyczną. Wśród atrakcji znalazły się także liczne licytacje od cudownych darczyńców.

Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano dmuchańce, na których mogli się wyszaleć i cieszyć beztroską zabawą.

Na pikniku pojawił się także wyjątkowy gość – Prezydent Miasta Pruszkowa pan Piotr Bąk, który również wziął udział w licytacjach oraz kibice Znicza Pruszków – Pruszkowscy Fanatycy, którzy przygotowali wspaniały, specjalny pokaz dla Poli.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i wspierać Polę. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i przyczynili się do tego wspaniałego sukcesu.

Pola, chcielibyśmy Ci powiedzieć, że jesteśmy z Tobą i wspieramy Cię na Twojej drodze do zdrowia, jesteś niezwykłą osobą i masz ogromne wsparcie ze strony naszej społeczności, niech Twoja determinacja i uśmiech towarzyszą Ci zawsze.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Poli.

Dziękujemy!!!

• W ŚWIECIE „TAJEMNICZEGO OGRODU”

• Uczniowie klas piątych po zapoznaniu się z treścią lektury pt. „Tajemniczy ogród” stworzyli wyjątkowe koszulki nawiązujące do historii bohaterów utworu. Dodatkowo uczniowie klasy V A pod opieką p. Pauliny Godlewskiej zasadzili nasiona, tworząc własny ogród. Dzięki temu mogli poczuć jak Mary, Colin i Dick.

Opiekunowie: P. Godlewska, M. Nurkowska, A. Trojakowska-Ciura, B. Zdunek

• PODSUMOWANIE INNOWACJI „CHWILE Z ORTOGRAFIĄ”

• Uczniowie klas piątych poprzez naukę i zabawę utrwalili znajomość zasad ortograficznych. Przygotowali lapbooki ortograficzne, ortogramy, wykonali wiele ćwiczeń systematyzujących omawiane treści oraz poznali elementy kodowania. Wzięli także udział w konkursie ortograficznym „Mistrz Ortografii”. Oto wyniki:

- I miejsce - Jessika Blaszyńska kl. V B,

- II miejsce (ex aequo) - Magdalena Bajan kl. V C, Maja Plewko kl. V C,

- III miejsce - Zuzanna Kozak kl. V C,

- wyróżnienie - Nadia Borucińska kl. V C.

Efekty wszystkich działań uczniów można zobaczyć w poniższej prezentacji.

Opiekunowie: M. Nurkowska, A. Trojakowska-Ciura, B. Zdunek

• LEKCJA „POD CHMURKĄ” Z KLASĄ CZWARTĄ – DZIEŃ PATRZENIA W NIEBO

• Uczniowie klasy czwartej zapoznali się z fragmentem utworu pt. „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza opisującym polskie niebo. Następnie postanowili wcielić się w rolę poety i podjęli się próby opisania nieba i chmur, które mieli okazję zobaczyć tego dnia. Swoje obserwacje także przedstawili za pomocą ilustracji. Dzieciom bardzo podobała się inna forma lekcji.

Opiekun: Magdalena Nurkowska

telefony komórkowe Szkoły: 500 641 804; 500 641 796
        • ul. Obrońców Pokoju 44
          05-800 Pruszków
        • W czasie ferii oraz wakacji szkoła jest czynna dla interesantów
          w godzinach 8:00 - 14:00.
          W piątki interesantów nie przyjmujemy - jest to dzień wewnętrzny placówki.