• KLASA VIB I VA W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

• Uczniowie klas V a i VI b pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w ramach szkolnego projektu „Mikołaj Kopernik – wielki polski uczony”. Poznali tam prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach. Mieli też możliwość zadania pytania humonoidalnemu robotowi Kopernikowi. Obejrzeli także pokaz filmu w planetarium pt. „Rewolucja Kopernika”, podczas którego dowiedzieli się o biografii i osiągnięciach astronoma.

Opiekunowie: A. Kulesza, M. Nurkowska, J. Pyś-Wijas

• MIKOŁAJ KOPERNIK

• Na zajęciach informatyki uczniowie klas 4-8 zaprojektowali techniką grafiki komputerowej okładki książek o Koperniku i astronomii. Prace wykonano w ramach projektu Mikołaj Kopernik - wielki polski uczony.

• BIEGANE DYKTANDO

• Uczniowie klasy piątej wzięli udział w bieganym dyktandzie o tematyce świątecznej. Doskonalili umiejętność współpracy w grupie, a także musieli wykazać się umiejętnością zapamiętywania wyrazów. Przekonali się, że nauka ortografii może być ciekawa, a przy okazji zdobyli bardzo dobre oceny z języka polskiego.

Opiekun: Magdalena Nurkowska