• Aktualności

      • SZLAKIEM BOHATERÓW KAMIENI NA SZANIEC

      • 12 października 2023 r. uczniowie klas ósmych wybrali się na wycieczkę szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec. Zobaczyli miejsca związane z akcjami małego sabotażu. Zwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy alei Szucha, Muzeum Więzienia Pawiak. Odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie znajdują się groby Jana Bytnara  Rudego, Macieja Aleksandra Dawidowskiego Alka i Tadeusza Zawadzkiego Zośki. Udali się również do Liceum im. Stefana Batorego (szkoły, do której uczęszczali bohaterowie powieści Aleksandra Kamińskiego).

      • WYNIKI KONKURSU RÓŻAŃCOWEGO

      • Na konkurs wpłynęło bardzo dużo, pięknie wykonanych prac, za które bardzo dziękujemy. Jury konkursu postanowiło przyznać:

        

       Miejsce 1 ex aequo:

       Hania Salamon 3d

       Lila Jarczok 1d

       Gabrysia Gładka 1d

       Miejsce 2 ex aequo:

       Adam Borowiec 3c

       Emilia Bus 2c

       Michał Zygarlicki 2d

       Miejsce 3 ex aequo:

       Helenka Sutryk 1b

       Franek Sutryk 3a

       Hubert Fiałkowski 1d


       Wyróżnienia:

       Aleksander Długoszewski 1a

       Szymon Szczypkowski 1c

       Elena Szerszeniewska 3b

       Mikołaj Szczygielski 3a

       Lena Dąbrowska 1b

        

       Gratulujemy zwycięzcom.

      • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

      • Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w obchodach Dnia Gier Planszowych. Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu, a także rozwijania umiejętności, takich jak spostrzegawczość, logiczne myślenie czy pamięć.

                                                                                                      Opiekun: M. Nurkowska

      • WYSTAWA PRAC UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

      • W tym roku szkolnym kontynuujemy projekt „Mała galeria” we współpracy z Centrum Kultury i Sportu. Jesienne drzewa to pierwsza wystawa prac wykonanych w ramach zajęć świetlicowych. Prace uczniów są wyeksponowane w CKiS. Zachęcamy do oglądania twórczości dzieci.  

       Z poważaniem

       Wychowawcy świetlicy SP8

      • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

      • W dniu 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, organizowany od 2001 roku przez Polską Izbę Książki. Tegoroczną patronką była Janina Porazińska (1882-1971), autorka wielu książek dla dzieci. W tym dniu w naszej szkole nauczyciele na swoich lekcjach poświęcili 15 – 20 min. na głośne czytanie.

       Czytano w klasach 0-3 i  w świetlicy w dowolnym czasie, a w klasach 4-8 na języku polskim. Czytane teksty pochodziły z książek: Pamiętnik Czarnego Noska, Baśnie polskie, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, Kajko i Kokosz, , Akademia pana Kleksa, Kamienie na szaniec, Dziennik cwaniaczka, Harry Potter.

       Na lekcjach jęz. angielskiego uczniowie z klas pierwszych wraz z nauczycielem p. Anną Sienkiel czytali na głos książkę pt: „The Fox and the Dog”. Książka poruszała tematykę zdrowego odżywiania, preferencji żywnościowych oraz zawierania przyjaźni.

      • PIKNIK „ODWAŻ SIĘ BYĆ ZDROWYM" I PROJEKT „ZDROWE ŻYCIE

      • Zapraszamy do udziału!!! 7-8.10 Święto aktywnych rodzin już w ten weekend podczas pikniku „Odważ się być zdrowym" i projektu „Zdrowe Życie”

       W najbliższy weekend (7-8 października) wszyscy miłośnicy zdrowego i aktywnego stylu życia oraz spędzania czasu z rodziną będą mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. Na błoniach stadionu PGE Narodowy odbędzie się 9. edycja rodzinnego pikniku „Odważ się być zdrowym" organizowanego przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka, połączona z kolejną odsłoną projektu „Zdrowe Życie" pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji: bezpłatne badania lekarskie, konsultacje medyczne, gry i zabawy rodzinne, koncerty gwiazd oraz konkursy z nagrodami.

       Warszawa będzie 25. miastem na tegorocznej trasie Mobilnej Strefy Zdrowia, która znakomicie wpisuje się w ideę wydarzenia promującego zdrowy stylu życia wśród dzieci, młodzieży i ich rodzin. W Mobilnej Strefie Zdrowia projektu „Zdrowe Życie" będzie można m.in. bezpłatnie i bez skierowań wykonać badanie USG płuc, EKG, mammografię, spirometrię, pomiar cholesterolu, glukozy i ciśnienia, a także odbyć konsultacje pulmonologiczne, dentystyczne, radiologiczne, internistyczne, dermatologiczne, fizjoterapeutyczną i położniczą.

       Specjaliści będą dostępni w godzinach 10:00-18:00 przez dwa dni wydarzenia.

       Przy stanowiskach „Zdrowe Życie" czekać będzie wiele atrakcji dla najmłodszych. W sobotę odbędą się warsztaty komiksowe, a specjaliści w zakresie zdrowego żywienia nauczą uważnego czytania etykiet. Dzieci i młodzież z pewnością chętnie odwiedzą również „Naukobus" i wystawę „O Matmo!", gdzie spotkają się z interaktywnymi eksponatami, by samodzielnie odkrywać świat nauki.
        

      • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO O BŁOGOSŁAWIONEJ RODZINIE ULMÓW Z MARKOWEJ.

      • Kategoria PLAKAT:
       1 miejsce Wiktor Paluch kl. 3b
       2 miejsce Wiktor Gawrecki 7a
       3 miejsce Oskar Popko 5c
       3 miejsce Natalia Tulej 6c

       Kategoria RYSUNEK:
       1 miejsce Maria Suwała 6a
       2 miejsce Nikola Kozłowska 2d
       3 miejsce Liliana Jaworska 2b

       Kategoria PRACA 3D:
       1 miejsce Leon Murawski 1a
       2 miejsce NAtalia Opolska 2a


        

       Gratulujemy zwycięzcom.

      • OBCHODY DNIA PAMIĘCI WIĘŹNIÓW OBOZU DULAG 121 I NIOSĄCYM IM POMOC

      • W dniu 30.09.2023r. Poczet sztandarowy naszej Szkoły brał udział w Obchodach Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosącym im Pomoc. Uroczystości z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego oraz władz miasta i powiatu  odbyły się na terenie dawnego obozu przy ul. 3 Mają 8A w Pruszkowie pod pomnikiem "Tędy Przeszła Warszawa".

      • PROJEKT "WAŻKI"

      • W ramach współpracy świetlicy szkolnej z CKiS zakończył się projekt  Ważki, w którym nasi uczniowie wykonali prace plastyczne.

       W dniu 24 września  w CKiS odbyło się wręczenie drobnych upominków dla autorów prac, spotkanie z odonatologiem panem Adamem Tarkowskim oraz pokaz filmu z Ważkami w roli głównej.

        

       Gratulujemy.

       Wychowawcy świetlicy

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI NA ZAJĘCIA EKSPERYMENTY

      • Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności. Podczas zajęć powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, a w przypadku naszych uczniów były to eksperymenty z naturalnymi wskaźnikami kwasowo -zasadowymi - napar z klitorii ternateńskiej, kwiatu ślazu oraz herbatka "leśna", a także wywar z czerwonej kapusty. Uczniowie badali odczyny - octu, wody destylowanej oraz sody oczyszczonej.

       Jak widać było kolorowo!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie, ul. Obrońców Pokoju 44
    • 227586893 telefony komórkowe Szkoły: 500 641 804; 500 641 796
    • ul. Obrońców Pokoju 44 05-800 Pruszków Poland
    • W czasie ferii oraz wakacji szkoła jest czynna dla interesantów w godzinach 8:00 - 14:00. W piątki interesantów nie przyjmujemy - jest to dzień wewnętrzny placówki.
   • Logowanie