• II EDYCJA AKCJI LIDL „SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW”

• Nasza szkoła bierze udział w drugiej edycji akcji Lidl „Szkoły Pełne Talentów”, która ma na celu pokazanie społeczeństwu, że robiąc codzienne zakupy, można przyczyniać się do tworzenia lepszych warunków do kształcenia i rozwoju dzieci.

Akcja trwa od  01.09.2023 do 05.11.2023. i polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz naszej szkoły. Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.

Talenciaki można przekazać na konto szkoły:
              1. Przynieść kupon do szkoły i wrzucić do oznaczonego pudełka – pudełko, podobnie jak w roku ubiegłym, znajduje się na parterze przy wejściu głównym do szkoły.

2. Wpisując kod numeryczny
               lub skanując kod QR na stronie (przypisując je do Szkoły Podstawowej nr 8 w Pruszkowie).

Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, pracowników, przyjaciół i sympatyków naszej szkoły do pomocy w zbieraniu Talenciaków, które otrzymają Państwo podczas zakupów w sklepach Lidl.

Zebrane Talenciaki szkoła może wymienić na atrakcyjne wyposażenie, sprzęt sportowy czy pomoce dydaktyczne.

Za każdego Talenciaka dziękujemy :-)

• ZAPROSZENIE

• W dniu 26.09.2023 o godz. 18.00 w kościele pw. św. Kazimierza w Pruszkowie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjnych Szkoły Podstawowej nr 8.

• ZAPROSZENIE

• W najbliższą sobotę 16 września br. o godz. 12.00 odbędzie się Narodowe Czytanie (powieść będzie czytał Pan Dariusz Kordek), na które zaprasza Pan Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa, Książnica Pruszkowska oraz Miejski Ośrodek Kultury "Kamyk".
            • PrzeMOC - Nie milcz! Bądź bohaterem!

• Dni Otwarte organizowane przez Ośrodek Wsparcia w Piastowie są częścią kampanii społecznej pt. PrzeMOC - Nie milcz! Bądź bohaterem! finansowanej w ramach projektu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Kampania społeczna  ma  na celu  zwiększenie świadomości i wiedzy odbiorców na temat zjawiska przemocy domowej, jej przejawach i psychologicznych skutkach oraz edukację w zakresie rozpoznawania  przemocy i sposobów reagowania  na ujawnioną przemoc w rodzinie. W kampanii szczególny nacisk położony jest na problem zjawiska  tzw. dziedziczenia przemocy, czyli powielania krzywdzących zachowań z dzieciństwa w dorosłym życiu.

Celem dni otwartych jest naświetlenie trudności psychicznych doświadczanych przez dzieci i młodzież w obecnej rzeczywistości oraz promocję wśród nich zagadnień związanych z przeciwdziałaniem przemocy i rozwoju zdolności do wspierania osób w kryzysie. Wierzymy, że obecność specjalistów gotowych do rozmowy z młodzieżą i udzielenia wiedzy merytorycznej połączona z ciekawą częścią artystyczną pozwoli, aby ta wiedza jeszcze lepiej mogłaby utrwalić się w świadomości młodych odbiorców.

• OLIMPIJSKIE KOŁO INFORMATYCZNE

• W poniedziałek, 18 września, o 18:00 rozpoczynają się całkowicie bezpłatne, zdalne zajęcia, które od podstaw, które uczą nastolatków programowania, przygotowują do Olimpiad Informatycznych, wprowadzają w świat Sztucznej Inteligencji: OKI

Informacje o zajęciach znajdują się na stronie.

• XIX OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW

• Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w XIX Olimpiadzie Matematycznej Juniorów (OMJ).

Olimpiada Matematyczna Juniorów to olimpiada przedmiotowa skierowana do uczniów szkół podstawowych w Polsce. Celem Olimpiady jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.

Zawody Olimpiady Matematycznej Juniorów są trójstopniowe.

Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch części: korespondencyjnej i testowej.

Część testowa odbędzie się 28 września, godz.9.00.

Część korespondencyjna trwa od 1 września do 16 października 2023r.

Szczegóły dotyczące Olimpiady można znaleźć na stronie.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z nauczycielami matematyki.