• CIEKAWOSTKI O AFRYCE

• Dnia 24.11.2023r uczniowie klasy 3d wykonali plakaty pt. "Ciekawostki o Afryce" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Poznali postać podróżnika Kazimierza Nowaka na podstawie opowiadania pt."Afryka Kazika".

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• W naszej obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie przynieśli swoje ulubione pluszaki, rysowali i kolorowali ich portrety. W ramach obchodów tego wyjątkowego święta wychowankowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej zorganizowanej przez Fundację Mam Marzenie – była to zbiórka darów dla dzieci przebywających w szpitalach.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• CHŁOPCY Z PLACU BRONI

• Uczniowie klas piątych po przeczytaniu i omówieniu lektury pt. „Chłopcy z Placu Broni” przygotowali makiety miejsca akcji. Piątoklasiści mieli okazję do wykazania się znajomością treści lektury oraz umiejętnością wyszukiwania informacji w tekście literackim.

Efekty ich prac można było podziwiać na wystawie na parterze.

Opiekunowie: nauczyciele języka polskiego

• KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU

• 16 listopada uczniowie klas VI B i VI C odwiedzili Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”. Zwiedzili oni zamek, poznali historię rycerstwa, a także mieli możliwość wykonania własnych herbów. Pod koniec wycieczki wychowankowie usłyszeli legendę o Żółtej Damie, która bardzo ich zaciekawiła.

• MUZEUM DULAG 121

• Dnia 20.11.2023r klasa 3d była na wycieczce w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej o Pruszkowie oraz  w warsztatach plastycznych " Pocztówka z Pruszkowa".

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

• W ramach wspierania i krzewienia czytelnictwa wśród dzieci klasa 3C opracowała zadaniowniki lekturowe do książki Janiny Porazińskiej "Szewczyk Dratewka". Zadaniownik zawiera krzyżówki, rebusy oraz ćwiczenia poszerzające zasób słownictwa trzecioklasisty.

• ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „BAJKOWY MIŚ” DLA KL. 0-3

• Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wpłynęło 41 prac. Wszystkie prace wzbudzają zachwyt, a autorzy zasługują na pochwałę za kreatywność i zaangażowanie.

Wyłonienie zwycięzców  wśród tak wspaniałych prac było bardzo trudne. Jury postanowiło nagrodzić wszystkich biorących udział w konkursie.

Prace stanowią wystawę w CKiS z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

LAUREACI KONKURSU:

1. Julia Szturemska – kl. II c
              2. Mateusz Karcz – kl. II c

1. miejsce – Franciszek Sutryk – kl. III a

Pozostali autorzy pięknych prac:

• Mikołaj Goździk - kl. I c
              • Adam Miedźwiedź – kl. I c
              • Tymur  Kazaush - kl. I c
              • Michał Olszewski - kl. I d
              • Tadeusz Kasprowicz – kl. I d
              • Krzysztof Olędzki – kl. I b
              • Amelia Stachowiak – kl. I c
              • Amelia Nosek – kl. I a
              • Izabela Wojtecka – kl. I a
              • Nikola Kozłowska – kl. II d
              • Iga Nowak – kl. II b
              • Lilianna Jaworska – kl. II b
              • Weronika Kłoś – kl. II b
              • Natalia Kowalik – kl. II b
              • Klaudia Karwowska  - kl. III d

Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Wychowawcy świetlicy szkolnej.

• ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• Dnia 9.11.2023r. w rocznicę Narodowego Święta Niepodległości uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w uroczystym apelu. Wszyscy ubrani na galowo, z biało-czerwonymi kotylionami wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, a następnie obejrzeliśmy patriotyczny program artystyczny. Przenosząc nas w czasie, młodzi artyści wspomnieli o ważnych wydarzeniach historycznych, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to spotkanie pełne refleksji, dumy narodowej i szacunku do naszej historii

• ŚWIĘTO DYNI

• 30.10.2023r w naszej szkole w klasie 1a obchodziliśmy Święto Dyni - bardzo zdrowego, urodziwego i łatwego do współpracy warzywa. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w kolory dyniowe, z przewagą pomarańczowego i żółtego.

Podczas lekcji uczniowie wykonując  pracę plastyczną, której królową była grafika dyni, mieli za zadanie wykorzystać  materiały plastyczne tworząc tym samym piękną wystawę. Dowiedzieli się także, że dzień dyni zwiastuje zakończenie zbierania jesiennych warzyw i owoców.

Następnie by pozostawić wspomnienia na dłużej, zostały wykonane zdjęcia w foto-budce.

• ZAJĘCIA KULINARNE

• Klasa 3c na zajęciach kulinarnych wykonała pyszne racuszki z jabłkami. Do przygotowania racuszków wykorzystała sprzęt z Laboratoria Przyszłości.