Zapraszamy do uprzątnięcia niepotrzebnych rzeczy oraz udziału w projekcie i dostarczania elektrośmieci do Szkoły Podstawowej nr 6 lub Szkoły Podstawowej nr 9. Zbiórka 21.03.2024r. w godz. od 10.00 do 14.00.
Zapraszamy do uprzątnięcia niepotrzebnych rzeczy oraz udziału w projekcie i dostarczania elektrośmieci do Szkoły Podstawowej nr 6 lub Szkoły Podstawowej nr 9. Zbiórka 21.03.2024r. w godz. od 10.00 do 14.00.
Gmina Miasto Pruszków po raz kolejny przyłączyła się do promującej ideę ochrony środowiska ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi”, która odbędzie się 23 marca 2024 r. w sobotę o godzinie 20:30.
W załączeniu znajduje się skan pisma, w którym znajda Państwo więcej szczegółów dotyczących akcji. Serdecznie zachęcamy Państwa do włączenia się w organizowaną akcję.
Chęć uczestnictwa w akcji prosimy potwierdzić drogą elektroniczną na adres srodowisko@miasto.pruszkow.pl
Uczniowie klasy 3d uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Hutnictwa w Pruszkowie. Poznali historię i technikę wyrobu przedmiotów użytkowych z metalu i żelaza oraz mieli okazję poznać zawód kowala..
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „Wiosenny kapelusz”
Niniejszy Regulamin stanowi jedyny dokument określający zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie.
§ 1
Organizator Konkursu
1. Organizatorami konkursu „Wiosenny kapelusz” są:
§ 2
Termin Konkursu
§ 3
Uczestnicy
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0 – III.
§ 4
Cel Konkursu
Pobudzanie wyobraźni, ekspresji twórczej, zachęcanie do podejmowania działań artystycznych., popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z pierwszym dniem wiosny, integracja społeczności szkolnej.
§ 5
Tematyka i format prac
§ 6
Zasady i warunki uczestnictwa w Konkursie
§ 7
Komisja Konkursowa
§ 8
Nagrody
Zapraszamy do udziału w konkursie.
Wychowawcy świetlicy i Mały Samorząd
Uczniowie klasy 3d w zespołach przygotowali plakaty o przyrodzie świata.
Uprzejmie informujemy, że od 18 marca rekrutacja elektroniczna będzie zablokowana!
Zapraszamy do zakładki "Rekrutacja".
Dzień otwarty dla rodziców oraz przyszłych uczniów klas pierwszych i oddziału przedszkolnego odbędzie się 21 marca o godzinie: 17:30.
Serdecznie zapraszamy!
Bądź bezpieczny na drodze – zabawa, nauka i super nagrody
https://www.pruszkow.pl/mieszkancy/aktualnosci-mieszkaniec/badz-bezpieczny-na-drodze/
2 marca w godzinach 12:00-14:00 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Mostowej 6 odbędzie się wydarzenie „Bądź bezpieczny na drodze”. Prezydent Miasta Pruszkowa zaprasza wszystkich małych Mieszkańców naszego Miasta do wspólnej nauki i zabawy.Na uczestników czekają liczne atrakcje, quizy i nagrody. Nie może Was zabraknąć!Zabierzcie ze sobą rowery i hulajnogi, bo czekać będzie na Was mobilne miasteczko ruchu drogowego. Skorzystacie też z symulatora przejść dla pieszych.
O godzinie 12:30 i 13:30 odbędzie się zabawa KOŁO FORTUNY podczas, której będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa i poruszania się w ruchu drogowym.Na stronie www.pruszków.pl znajdziecie artykuły, które warto przeczytać przed zabawą. Warto, bo na uczestników zabawy będą czekać fantastyczne nagrody!
Mój ulubiony bohater utworu Juliana Tuwima - prace dzieci z konkursu plastycznego zorganizowanego w świetlicy szkolnej w ramach projektu edukacyjnego „Poznajemy życie i twórczość Juliana Tuwima”
Uczniowie klasy 3d dnia 14.02.2024r przygotowali ciasto i piekli gofry z wykorzystaniem sprzętu z projektu "Laboratorium przyszłości".
Światowa sieć rozwija się coraz szybciej, dlatego podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu.
W miesiącu lutym podczas lekcji informatyki w klasach 4-8 przeprowadzono lekcje na temat bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie przygotowywali plakaty i prezentacje multimedialne na dany temat. Pracowali nie tylko samodzielnie ale i grupowo. Na korytarzu szkoły umieszczona została gazetka na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Założone cele projektu zostały osiągnięte. Uczniowie poznali zagrożenia istniejące w sieci oraz poznali sposoby reagowania na nie. Dzięki działaniom w grupie zdobyli umiejętność współpracy z rówieśnikami, a wykonując prace plastyczne podnieśli swoje umiejętności manualne. Wybrane prace uczniów zostały umieszczone na gazetach ściennych w salach komputerowych.
OSOBY REALIZUJĄCE PROJEKT: Joanna Derus, Anita Wyralska, Renata Koperwas
Uczniowie klasy Va wzięli udział w walentynkowej lekcji po angielsku. Przygotowali walentynkową dekoracje sali, uczyli się słówek związanych z dniem zakochanych w języku angielskim. Przygotowali również pyszne słodkości domowe ciasta i donaty, które samodzielnie ozdobili.
Miło nam poinformować, że Jan Zarański - uczeń klasy VIIIa zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu Konkursu Historycznego Mazowieckie Talenty.
Gratulujemy!
Miło nam poinformować, że Marta Piotrowska - uczennica klasy VIII a zakwalifikowała się do rejonowego etapu Konkursu Języka Angielskiego Mazowieckie Talenty.
Gratulujemy!
Przed feriami uczestnicy koła teatralnego zaprezentowali przed swoimi rówieśnikami przedstawienie, które powstało w oparciu o utwór Juliana Tuwima pt. O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci. Uczniowie pod okiem nauczyciela opracowali scenariusz teatralny, zorganizowali dekoracje i rekwizyty. Występ wzbudził duże zainteresowanie wśród kolegów i koleżanek, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W atmosferze dobrej zabawy chętni uczniowie mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej z wykorzystaniem zgromadzonych rekwizytów.
Opiekun: Aneta Trojakowska-Ciura
Na lekcjach plastyki w ramach projektu ,,Mikołaj Kopernik- wielki, polski uczony" uczniowie klas VII wykonali plakaty o M. Koperniku, a uczniowie klas VI obrazy kosmosu. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.
W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa w świetlicy uczniowie wykonali zakładki do książek, które zostały wręczone dzieciom w czasie zajęć bibliotecznych. Wszyscy wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem.
Uczniowie klas V a i VI b pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w ramach szkolnego projektu „Mikołaj Kopernik – wielki polski uczony”. Poznali tam prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach. Mieli też możliwość zadania pytania humonoidalnemu robotowi Kopernikowi. Obejrzeli także pokaz filmu w planetarium pt. „Rewolucja Kopernika”, podczas którego dowiedzieli się o biografii i osiągnięciach astronoma.
Opiekunowie: A. Kulesza, M. Nurkowska, J. Pyś-Wijas
Powered by aSc EduPage