• Aktualności

      • TO TAKIE PROSTE – ZNAKONOGA

      • Uczniowie z klas IV na zajęciach z techniki wykonywali pracę pt.”Znakonoga”, którą wykorzystają do nauki znaków drogowych. Podczas wykonywania pracy uczniowie uczyli się nawlekać igłę, przewlekać przez kółeczka oraz wiązać supełki. Co okazało się nie lada trudnym zadaniem😊.

       Do pracy wykorzystywali przybory: włóczkę i igły zakupione w ramach Laboratoria Przyszłości.

      • PROJEKT EDUKACYJNY „ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA”

      • Uczniowie klas III-VIII wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji utrwalili tabliczkę mnożenia poprzez zabawy, rozwiązywanie zadań, łamigłówek, „tabliczek szczęścia”, granie w gry planszowe i karty Grabowskiego. Ponadto wybrani uczniowie klasy ósmej sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia wśród innych uczniów i pracowników szkoły. W klasach trzecich przeprowadzono turnieje międzyklasowe, a uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w quizie. Podopieczni wykazali się niezwykłą kreatywnością, tworząc rymowanki o wybranych działaniach mnożenia w ramach konkursu matematyczno-literackiego.

       Wyniki rywalizacji w klasach trzecich:

        

       I miejsce – Zofia Dąbrowska kl.3c, Paulina Zaborowska kl. 3d, Dmytro Korobko kl.3c

       II miejsce – Anastazja Walczak kl.3c, Sara Drygas kl. 3b, Aleksander Jaworski kl.3b

       III miejsce - Amelia Murawska kl.3d, Antonina Kamińska kl. 3d.

        

       Wyniki quizu:

        

       I miejsce – Igor Markiewicz kl.5a

       II miejsce – Dominik Mroczkowski kl. 6b

       III miejsce – Anna Zaborowska kl. 5a

       III miejsce – Karolina Biniek kl.7b

        

       Wyniki konkursu matematyczno-literackiego:

        

       I miejsce – Maja Plewko kl. 4c
       II miejsce  – Natalia Tulej kl.4c
       III miejsce  – Dawid Kwiatkowski kl.8d
       III miejsce  –  Szymon Hołownia kl. 6b

                              

       Koordynatorzy projektu: Martyna Hummel, Renata Koperwas, Magdalena Nurkowska

      • SAMORZĄD UCZNIOWSKI

      • 13 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

       Przewodnicząca Samorządu 

       Julia Majka kl.8c

        

       Z-cy przewodniczącej

       Zofia Perowicz kl.8d

       Julia Hejna kl. 8a

       Opiekunem Samorządu jest Marta Markowska.

        

       Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

        

      • 14 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      • Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji, wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.

       Z tej okazji Uczniowie z klasy 2 i 3 przygotowali piosenkę

       oraz uczniowie z klasy 1:-)

       Piosenki zostały nagrane sprzętem zakupionym w ramach Laboratoria Przyszłości.

       Zapraszamy do obejrzenia! 

      • DZIEŃ DRZEWA

      • Dzień Drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość. Idea ta spotkała się szerokim odzewem.W Polsce Dzień Drzewa obchodzimy od 2002 roku.

       W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew.

       Aby uczcić tak ważne święto uczniowie klas trzecich z ogromną chęciom i zaangażowaniem zasadzili drzewo na terenie naszej szkoły.

      • SPEKTAKL EKOLOGICZNY - NAJWAŻNIEJSZA LEKCJA

      • 7 października 2022 r. dzięki uprzejmości Urzędu Miasta uczniowie klas V-VIII wzięli udział w ekologicznym spektaklu pt. "Najważniejsza lekcja". Spektakl  miał za zadanie popularyzację wśród młodzieży właściwych zachowań, takich jak konieczność ograniczania wytwarzanych odpadów, potrzeby ich segregacji i recyklingu. Uświadamiał również, jak ważnymi kwestiami w życiu codziennym są ograniczenia niskiej emisji oraz dbałość o czystość powietrza.

      • DZIEŃ KLAPKA

      • Piątek 7 października Samorząd Uczniowski ogłosił dniem Klapka i wszyscy bez wyjątku musieli zmienić szkolne obuwie na klapki. Na korytarzach szkolnych zaroiło się od kolorowych klapków, klapeczek i nie tylko. 

      • ZASADY KULTURALNEGO ZACHOWANIA SIĘ W MIEJSCACH PUBLICZNYCH

      • Uczniowie kl. 2C zdecydowali się na nagranie klasowego teledysku do piosenki Rap o zasadach właściwego zachowania się w miejscach publicznych, aby przypomnieć innym jak ważne jest przestrzeganie tych zasad. Inspiracją do tego pomysłu były zajęcia edukacji społecznej i omawianie zasad kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

       Choreografia i wykonanie- uczniowie klasy 2C​​​​​​​

       Nagranie i montaż-Iwona Chwalińska


      • DZIEŃ JABŁKA W KLASIE 3D

      • 28 września 2022r. w klasie 3d obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Uczniowie dowiedzieli się jak zbudowane jest jabłko, co to jest miąższ, gniazdo nasienne i szypułka. Smakowali różnych odmian jabłek. Porównywali je ze względu na kolor, kształt i wielkość. Najprzyjemniejsza częścią zajęć było przygotowanie smakołyków jabłkowych. Uczniowie zrobili pyszny mus jabłkowy, który zabrali do domu oraz przepyszne jabłka w cieście według tajnego przepisu. To był bardzo smakowity dzień.

      • OBCHODY DNIA PAMIĘCI WIĘŹNIÓW OBOZU DULAG 121 I NIOSĄCYCH IM POMOC

      • W dniu 24 września odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc organizowane przez Powiat Pruszkowski, Miasto Pruszków, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz  Muzeum Dulag 12. Pod pomnikiem „Tędy przeszła Warszawa” na terenie byłego obozu Durchgangslager 121 w Pruszkowie zostały przeprowadzone główne  uroczystości m.in. został odprawiona polowa Msza Święta, odczytany Apel Pamięci i ceremonia złożenia wieńców i kwiatów pod pomnikiem „Tędy przeszła Warszawa”. Tegoroczne Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

       Naszą szkołę reprezentował szkolny poczet oraz uczniowie wraz z opiekunem p. Tatianą Tijewską.

       Fotorelację przygotowali uczniowie wykorzystując aparat zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

      • TALENCIAKI - Szkoły pełne talentów.

      • Szanowni Rodzice

       Pragnę zaprosić Państwa do wyjątkowego projektu SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW organizowanego przez sieć sklepów Lidl.Celem projektu jest zmobilizowanie społeczności szkolnej do działania na rzecz naszej szkoły oraz przekazanie sprzętu sportowego i elektronicznego najwyższej jakości, który będzie wspierał naukę dzieci !

       Jesteśmy przekonani, że w naszej szkole kryją się prawdziwe talenty - dlatego chcemy im pomóc się rozwinąć!

       Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach Lidl za każde 50 złotych wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.Talenciaki będzie można aktywować na stronie: SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisać je do naszej szkoły (link powyżej).

       Być może ktoś z Państwa chciałby przekazać Talenciaki w tradycyjnej formie, stąd też zachęcam do wrzucenia ich do specjalnego pudełka znajdującego się przy wejściu do szkoły lub przekazania ich wychowawcom.

       Zapraszam wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację uczniów.Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.

       Pozdrawiam serdecznie

       koordynator akcji Karolina Wachnik.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      • W czwartek 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu, tablicach, ogrodzeniu szkolnym. Uczniowie i nauczycielew tym dniu przyszli ubrani w kropki.

       Podczas lekcji oglądaliśmy film „The Dot”, którego bohaterką była mała dziewczynka Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Film ukazał uczniom, że w każdym z nich drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć. Dodatkowo przygotowana była dla chętnych uczniów sesja fotograficzna w foto-kropko budce. Książka "Kropka" Petera H. Reynoldsa cieszyła się dużym zainteresowaniem i dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Mała ,,kropka" pokazuje, że warto wierzyć w siebie.

       Monika Bigos

      • PODZIĘKOWANIA!

      • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz cała społeczność szkolna składają serdeczne podziękowania dla Rodziców  za zaangażowanie, trud, czas oraz serce włożone w akcję malowania szkolnego korytarza. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że możemy liczyć  na Państwa wsparcie i nieocenioną pomoc.

       Andrzej Ch. Vb

       Andrzej S. IIIa

       Anna S. VIIId

       Bartosz Ł. VIIId

       Jacek T. VIIIc

       Joanna B. 1b

       Maciej K. VIIId

       Magdalena W-K.  VIIId

       Mariusz K. VIIId

       Michał S. VIIId

       Olena B. IIId

       Sebastian S. VIIId

       Sylwia K. VIIId

       Tomasz D.  Vb

        

       Dziękujemy Prezydium Rady Rodziców Pani Dorocie, Małgorzacie oraz Panu Tomaszowi  

       za zorganizowanie  oraz czynny udział w akcji!

      • WITAJ SZKOŁO !

      •  

       HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA

        

       KLASY 5-8 - godz. 830 – spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

       Klasa 5a - sala 35

       Klasa 5b - sala 36

                   Klasa 5c - sala 32           

        

       Klasa 6a - sala 30

       Klasa 6b - sala 26

       Klasa 6c - sala 40

        

       Klasa 7a - sala 44

       Klasa 7b - sala 45

        

       Klasa 8a - sala 50

       Klasa 8b - sala 49

       Klasa 8c - sala 48

       Klasa 8d - sala 43

        

       KLASY 4 - godz. 930 – spotkanie z Dyrektorem Szkoły w sali gimnastycznej, następnie przejście z wychowawcami klas do wyznaczonych sal lekcyjnych

       Klasa 4a – sala 43

       Klasa 4b – sala 45

       Klasa 4c – sala 44

        

       KLASY 2-3 - godz. 1000 - spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych

       Klasa 2a – sala 30

       Klasa 2b – sala 36 

       Klasa 2c – sala 32

       Klasa 2d – sala 38

        

       Klasa 3a – sala 11

          Klasa 3b – sala 10A

       Klasa 3c – sala 12

       Klasa 3d – sala 35

        

       Klasy 1 oraz oddział przedszkolny - godz. 1100 - spotkanie z Dyrektorem Szkoły w sali gimnastycznej, następnie przejście z wychowawcami klas do wyznaczonych sal lekcyjnych

                               Oddział przedszkolny – świetlica

       Klasa 1a – sala 11

          Klasa 1b – sala 10A

       Klasa 1c – sala 36

       Klasa 1d – sala 38

      • LATO W MIEŚCIE

      •  

       Program zajęć planowanych w ramach półkolonii

       „Lato w mieście”

       w Szkole Podstawowej nr 8 w Pruszkowie

       25.07 – 5.08. 2022 r.

        

       Półkolonie ,,Lato w mieście" 2022 odbywają się w okresie 25.07.2022 - 05.08.2022 r., od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. Poniżej znajduje się program akcji:

        

       Kierownik półkolonii:

       Joanna Knobloch

       Wychowawcy półkolonii:

       Urszula Milej – Popiołek, Katarzyna Wojtaś, Agnieszka Pietrzak, Anna Pajor

       Cel główny programu:

       Zapewnienie uczniom bezpiecznego, atrakcyjnego,  spędzenia czasu 
       w okresie wakacji oraz możliwości rozwijania zainteresowań, uzdolnień, pasji.

       Zadania:

       • tworzenie warunków do realizacji zainteresowań i rozwijania ciekawości poznawczej,
       • organizowanie zajęć rozwijających aktywność fizyczną,
       • organizacja atrakcyjnych zajęć artystycznych, naukowych i społecznych,
       • dostarczenie możliwości integracji uczniów z poszczególnych grup wiekowych,
       • zapewnienie dostępności ofert dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, włączanie ich do grup rówieśniczych,
       • uwrażliwienie na bezpieczeństwo i odpowiedzialność podczas zajęć, zabaw
        i wycieczek.

       Formy realizacji programu:

       • warsztaty ze Strażą Miejską,
       • pogadanki pielęgniarki szkolnej,
       • zajęcia, zabawy  (dowolne, tematyczne, plastyczno-techniczne),
       • zajęcia w salach specjalistycznych (komputerowe, relaksacyjne),
       • zajęcia sportowe na basenie, sali gimnastycznej,
       • wyjścia do kina w Centrum Kultury i Sportu,
       • ścianka wspinaczkowa Centrum Kultury i Sportu,
       • lekcje muzealne w MSHM
       • zabawy relaksacyjne w sali zabaw „Fikołki”
       • warsztaty taneczne
       • zajęcia z robotyki,
       • zajęcia dogoterapii
       • wycieczka do Labiryntu pod Warszawą.

       SP8_ramowy_harmonogram_lata_w_miescie.pdf

        

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie, ul. Obrońców Pokoju 44
   • 227586893 telefony komórkowe Szkoły: 500 641 804; 500 641 796
   • ul. Obrońców Pokoju 44 05-800 Pruszków Poland
   • W czasie ferii oraz wakacji szkoła jest czynna dla interesantów w godzinach 8:00 - 14:00. W piątki interesantów nie przyjmujemy - jest to dzień wewnętrzny placówki.
  • Logowanie