• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Kochana Babciu, Kochany Dziadku,

z okazji Waszego święta

życzymy Wam dużo zdrowia, dobrego samopoczucia, miłości

oraz aby każdy dzień przynosił Wam uśmiech i radość.

• KONKURS W SOWA PRUSZKÓW

• Szanowni Państwo,

Zbliża się 550-ta rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie (NIE) ZIEMSKA GRA,organizowanym przez Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Pruszkowie.

Celem konkursu jest zaprojektowanie i stworzenie autorskiej gry planszowej nawiązującej do życia lub działalności Mikołaja Kopernika. W konkursie mogą brać udział rodziny z uczniami szkół podstawowych powiatu pruszkowskiego.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

• PIERWSZA POMOC W KL.2D

• Dnia 10.01.2023r w klasie 2d gościliśmy panią Krystynę, która przekazała nam wiedzę dotyczącą pracy ratownika medycznego. Przeprowadziła z nami warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Bardzo dziękujemy.

• NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA

• Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie międzyświetlicowym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Dzieci wykonały wspaniałe i różnorodne prace. Każda z nich zasługuje na wyróżnienie!

Dlatego zdecydowaliśmy o uhonorowaniu każdego uczestnika konkursu.

Równocześnie informujemy, że 22 grudnia w naszej szkole odbędzie się kiermasz prac konkursowych, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie WOŚP.

• KLASA 2D W FABRYCE ELFÓW

• Dzieci z klasy 2d 6 grudnia zwiedziły Wielką Fabrykę Elfów w Warszawie, szukały przepisu na pierniczki, rozwiązywały zagadki, wykonywały ćwiczenia ruchowe na dmuchanych domkach, wałkowały ciasto i wyciskały wybrane świąteczne wzory pierników, spotkały Świętego Mikołaja. Uczestniczyły w warsztatach dekorowania bombki choinkowej wg własnego pomysłu.

• PIECZEMY PIERNICZKI

• 09.12. 2022r do dzieci z klasy 2d przyszła mama Julii, zapoznała nas z przepisem pieczenia pierników. Świetnie się bawiliśmy ozdabiając je słodkim kolorowym lukrem, posypką i kuleczkami.

• DZIEŃ ZIEMNIAKA

• W dniu 28 listopada 2022r. jak co roku w naszej szkole radośnie obchodziliśmy Święto Ziemniaka. Śladem lat ubiegłych klasy 4 - 8 przygotowały poczęstunek  i każdy mógł spróbować różnorodnych ziemniaczanych potraw. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory bawiąc się przy lecącej w tle muzyce.
              Ziemniak jako bohater dnia pojawił się również na plakatach, które tworzyli uczniowie na świetlicy i na lekcjach plastyki.

Uczniowie z klasy 1 - 3 Dzień Ziemniaka obchodzili wraz z Rodzicami. Każda klasa przygotowała stoisko z ziemniaczanymi daniami oraz jesienny kosz z darami jesieni. Podczas ,,ziemniaczanej imprezy” każda klasa zaprezentowała piosenkę, w której ziemniak stanowił motyw przewodni oraz odbył się pokaz mody.

Dzieci wraz Rodzicami dzielnie rywalizowali w konkursach sportowych  m.in. obieranie ziemniaków na czas, rzucali nimi do celu, biegali z ziemniakiem na łyżce. W między czasie można było próbować smakowitych potraw, nad klasowymi stoiskami  dzielnie czuwali rodzice naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za angażowanie się we wszelkie działania związane z Dniem Ziemniaka.

• KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY „ILUSTRUJĘ WIERSZE WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO – PATRONA SZKOŁY”

• W 2022 r. przypada 125 rocznica urodzin i 60 rocznica śmierci patrona naszej szkoły – Władysława Broniewskiego.

W 2023 r. będziemy obchodzić 65 rocznicę powstania szkoły.

Z tej okazji nauczyciele biblioteki oraz nauczyciel plastyki ogłaszają konkurs czytelniczo-plastyczny na zilustrowanie jednego wiersza Władysława Broniewskiego.

Regulamin konkursu, krótki życiorys poety oraz teksty wybranych wierszy znajdują się na stronie internetowej w zakładce Biblioteka.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie przynieśli swoje ulubione pluszaki, rysowali ich portrety.

W ramach obchodów tego wyjątkowego święta wychowankowie wzięli udział w dwóch akcjach charytatywnych – ogólnopolskiej zbiórce darów dla dzieci przebywających w szpitalach zorganizowanej przez Fundację Mam Marzenie oraz zbiórce używanych maskotek dla OSP i PSP zorganizowanej przez Stowarzyszenie Patrz Sercem.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

Organizatorzy akcji: koordynatorzy szkolnego wolontariatu

• LAS W SZKLE

• Klasy 4a i 4b uczestniczyły w warsztatach z tworzenia lasu w szkle, organizowanych przez Centrum artystyczne Warszawa – Sztukarnia. Była to niecodzienna okazja do własnoręcznego stworzenia ekosystemu w szkle.

Po za tym uczniowie zapoznali się z tym jak funkcjonują rośliny oraz jak należy o nie dbać, co to jest proces fotosyntezy i jak działa ekosystem.

Było to niepowtarzalne doświadczenie! Wszyscy wyszli zadowoleni z efektów swojej pracy, którą zabrali do domu.

• Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie, ul. Obrońców Pokoju 44
        telefony komórkowe Szkoły: 500 641 804; 500 641 796
      • ul. Obrońców Pokoju 44
        05-800 Pruszków
        Poland
      • W czasie ferii oraz wakacji szkoła jest czynna dla interesantów
        w godzinach 8:00 - 14:00.
        W piątki interesantów nie przyjmujemy - jest to dzień wewnętrzny placówki.