• Aktualności

      • KLASA 2D W FABRYCE ELFÓW

      • Dzieci z klasy 2d 6 grudnia zwiedziły Wielką Fabrykę Elfów w Warszawie, szukały przepisu na pierniczki, rozwiązywały zagadki, wykonywały ćwiczenia ruchowe na dmuchanych domkach, wałkowały ciasto i wyciskały wybrane świąteczne wzory pierników, spotkały Świętego Mikołaja. Uczestniczyły w warsztatach dekorowania bombki choinkowej wg własnego pomysłu.

      • PIECZEMY PIERNICZKI

      • 09.12. 2022r do dzieci z klasy 2d przyszła mama Julii, zapoznała nas z przepisem pieczenia pierników. Świetnie się bawiliśmy ozdabiając je słodkim kolorowym lukrem, posypką i kuleczkami.

      • DZIEŃ ZIEMNIAKA

      • W dniu 28 listopada 2022r. jak co roku w naszej szkole radośnie obchodziliśmy Święto Ziemniaka. Śladem lat ubiegłych klasy 4 - 8 przygotowały poczęstunek  i każdy mógł spróbować różnorodnych ziemniaczanych potraw. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory bawiąc się przy lecącej w tle muzyce.
       Ziemniak jako bohater dnia pojawił się również na plakatach, które tworzyli uczniowie na świetlicy i na lekcjach plastyki.

        

       Uczniowie z klasy 1 - 3 Dzień Ziemniaka obchodzili wraz z Rodzicami. Każda klasa przygotowała stoisko z ziemniaczanymi daniami oraz jesienny kosz z darami jesieni. Podczas ,,ziemniaczanej imprezy” każda klasa zaprezentowała piosenkę, w której ziemniak stanowił motyw przewodni oraz odbył się pokaz mody.

       Dzieci wraz Rodzicami dzielnie rywalizowali w konkursach sportowych  m.in. obieranie ziemniaków na czas, rzucali nimi do celu, biegali z ziemniakiem na łyżce. W między czasie można było próbować smakowitych potraw, nad klasowymi stoiskami  dzielnie czuwali rodzice naszych uczniów.

       Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za angażowanie się we wszelkie działania związane z Dniem Ziemniaka.

      • KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY „ILUSTRUJĘ WIERSZE WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO – PATRONA SZKOŁY”

      • W 2022 r. przypada 125 rocznica urodzin i 60 rocznica śmierci patrona naszej szkoły – Władysława Broniewskiego.

       W 2023 r. będziemy obchodzić 65 rocznicę powstania szkoły.

       Z tej okazji nauczyciele biblioteki oraz nauczyciel plastyki ogłaszają konkurs czytelniczo-plastyczny na zilustrowanie jednego wiersza Władysława Broniewskiego.

       Regulamin konkursu, krótki życiorys poety oraz teksty wybranych wierszy znajdują się na stronie internetowej w zakładce Biblioteka.

      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      • 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie przynieśli swoje ulubione pluszaki, rysowali ich portrety.

       W ramach obchodów tego wyjątkowego święta wychowankowie wzięli udział w dwóch akcjach charytatywnych – ogólnopolskiej zbiórce darów dla dzieci przebywających w szpitalach zorganizowanej przez Fundację Mam Marzenie oraz zbiórce używanych maskotek dla OSP i PSP zorganizowanej przez Stowarzyszenie Patrz Sercem.

       Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

       Organizatorzy akcji: koordynatorzy szkolnego wolontariatu

      • LAS W SZKLE

      • Klasy 4a i 4b uczestniczyły w warsztatach z tworzenia lasu w szkle, organizowanych przez Centrum artystyczne Warszawa – Sztukarnia. Była to niecodzienna okazja do własnoręcznego stworzenia ekosystemu w szkle.

       Po za tym uczniowie zapoznali się z tym jak funkcjonują rośliny oraz jak należy o nie dbać, co to jest proces fotosyntezy i jak działa ekosystem.

       Było to niepowtarzalne doświadczenie! Wszyscy wyszli zadowoleni z efektów swojej pracy, którą zabrali do domu.

      • KUCHNIA MOLEKULARNA

      • W ramach koła chemicznego uczniowie łączą gastronomię z nauką – doświadczają kuchnię molekularną. Termin „kuchnia molekularna” powstał w 1988 roku w efekcie eksperymentów naukowców – fizyka Nicholas Kurti i chemika Herve This – z różnymi sposobami obróbki żywności.

       Skupia się ona na zjawiskach chemicznych i fizycznych, jakie zachodzą podczas obróbki składników potraw. Kucharze zajmujący się kuchnią molekularną zmieniają konsystencję i wygląd dań, z jednoczesnym zachowaniem pierwotnego smaku potrawy. Klasycznym przykładem takiego zabiegu jest, np. kawior z soku pomidorowego otrzymany metodą sferyfikacji.
       Sferyfikacja soków i napojów przy udziale soli wapnia i roztworu alginianu sodu, polega na wytrąceniu osadu.

       A oto efekty pracy uczniów, którzy stworzyli kawior z soku owocowego. W trakcie zajęć został użyty sprzęt pochodzący z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

      • WYCIECZKA DO FABRYKI KRÓWEK

      • W poniedziałek 21.11 klasy 3a i 2d wybray się na wycieczkę do Fabryki Krówek w Grodzisku Mazowieckim. 

       Uczniowie mieli okazję obserwować proces przygotowania cukierków, zobaczyć jak są ręcznie zawijane w etykiety przez Panie z zakładu produkcyjnego. 

       Każdy uczeń zaprojektował własną etykietę kierując się swoją wyobraźnią. 

       Dzieci samodzielnie pasowały cukierki we własne papierki. Na zakończenie wycieczki każdy otrzymał słodki podarunek. 

       To była bardzonudana wyprawa. 

      • WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

      • Dnia 17.11.2022r klasa 2c i 2d uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, dowiedzieli się o odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy, jaką wykonują strażacy, obserwowali przygotowania strażaków do wezwania.

      • TYDZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W SP8

      • Miniony tydzień upłynął pod hasłem Szkoła Pamięta. W dniach 7-10 listopada nasi uczniowie zaangażowali się w szkolne obchody Święta Niepodległości.
       W poniedziałek (7.11) korytarze szkolne oraz drzwi pracowni lekcyjnych zostały przyozdobione pracami plastycznymi dzieci. We wtorek (8.11) wspólnymi siłami wykonaliśmy mapę Polski, która przybrała tego dnia barwy narodowe - każdy uczeń szkoły miał okazję przykleić swoją odrysowaną dłoń i w ten sposób zostać współautorem pracy zbiorowej. Efekt był imponujący!
       W środę odbył się test wiedzy historycznej dot. Dnia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Laureatami zostali:

       I miejsce Aleksandra Siedlecka

       II miejsce Jan Zarański

       III miejsc Blanka Zimak


       Gratulujemy!


       W czwartek (10.11)  ubrani w odświętny strój galowy oraz w barwy narodowe, tradycyjnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Państwowego. 

       To był wyjątkowy czas!
       Dziękujemy!

      • Z WIZYTĄ W KAROLINIE

      • 8 listopada, tuż przed uroczystymi obchodami  święta odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy 2d i 3a wybrali się do siedziby zespołu ludowego Mazowsze.

       Celem wycieczki było obejrzenie przedstawienia pt. Fantazja polska- polskie tańce narodowe. Dzieci dowiedziały się czym charakteryzują się poszczególne z nich- oberek, mazurek, kujawiak, polonez i krakowiak. Potem miały okazję zobaczyć pokazy w przepięknej oprawie muzycznej wzbogaconej o niezwykły wygląd sceniczny artystów.

       Widowisko wywołało ogromne emocje wśród publiczności.

      • Zmarł nauczyciel naszej szkoły

      • Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że odeszła Pani Tatiana Tijewska, nasz wieloletni nauczyciel historii.

       W imieniu całej społeczności składamy Rodzinie najszczersze wyrazy współczucia.

       Uroczyste pożegnanie śp. Pani Tatiany Tijewskiej odbędzie się 9 listopada 2022, tj. w środę o godzinie 17:00 w sali A w Domu Pogrzebowym na Gąsinie, ulica Południowa 22.

       W związku z tym, że pochówek nastąpi poza granicami kraju, prosimy o nieprzynoszenie kwiatów.
       Osoby, które czują potrzebę uhonorowania śp. Pani Tijewskiej, prosimy o zasilenie skarbony, która będzie stała w sali w dniu pożegnania. Pieniądze zostaną przeznaczone na przewóz oraz pochówek prochów śp. Pani Tijewskiej w miejscu Jej wiecznego spoczynku.

      • ZAJĘCIA PSZCZELE

      • W dniu 3 listopada 2022 roku dzięki uprzejmości Urzędu Miasta uczniowie klas czwartych mieli okazję wziąć udział w zajęciach pszczelich. Pan Tomasz z pruszkowskiej Pasieki w bardzo ciekawy i interesujący sposób, z ogromnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy opowiadał o swojej pasji zdradzając wiele ciekawostek z życia pszczół.

        

      • WIZYTA PRZEDSTAWICIELI STRAŻY MIEJSKIEJ W SZKOLE.

      • Temat bezpieczeństwa jest nieustannie poruszany na zajęciach w naszej placówce. W celu uatrakcyjnienia zajęć nasza szkoła organizuje spotkania z ludźmi, którzy dbają o bezpieczeństwo z racji wykonywanego zawodu. W dniu 27.10. po raz kolejny odwiedzili nas pracownicy pruszkowskiej Straży Miejskiej. 

       W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie klas młodszych. Poprowadzono pogadankę z dziećmi na temat „Wiem, jak zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą” oraz uczniowie brali udział w odgrywaniu scenek na dany temat. 
       Uczniowie utrwalili i usystematyzowali swoje wiadomości dotyczące właściwego postępowania w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą, obcą. Uczniowie zaprezentowali wiedzę w zakresie znajomości numerów alarmowych: do Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, a dzięki spotkaniu wzbogaciły swoją wiedzę o znajomość kolejnego numeru do Straży Miejskiej, jakim jest 986.
        

      • TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY

      • Już kolejny rok w naszej Ósemce obchodzimy Tydzień Uczniowskiej Super Mocny! Uczniowie i nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem włączają się w działania realizowane na terenie szkoły.

       W tym roku wybraliśmy się rakietą do gwiazd! Cele Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy: lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, integracja zespołu/grupy/klasy. 

       Dlaczego ważne jest, aby każdy znał swoje mocne strony? Bo warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności można postawić, podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Dzięki wiedzy o swoich mocnych stronach możemy precyzyjnie określić swoje możliwości i podołać wyzwaniu.

       Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu - powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron, gdy się coś robi całym sercem, gdy się robi to co się kocha, w co się wierzy, do czego jest się stworzonym, sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz mega wielkie poczucie spełnienia.

        

       Uczniowie klasy 2d wspólnie na lekcji wykonały rakietę oraz kolorowe gwiazdy.


       Uczniowie w czasie pobytu w świetlicy chętnie rozmawiali o swoich mocnych stronach, które zaprezentowali ma zajęciach plastycznych.

       W klasa 2b, tak obchodzono Tydzień Uczniowskiej Superpomocy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie, ul. Obrońców Pokoju 44
   • 227586893 telefony komórkowe Szkoły: 500 641 804; 500 641 796
   • ul. Obrońców Pokoju 44 05-800 Pruszków Poland
   • W czasie ferii oraz wakacji szkoła jest czynna dla interesantów w godzinach 8:00 - 14:00. W piątki interesantów nie przyjmujemy - jest to dzień wewnętrzny placówki.
  • Logowanie