• PIERWSZA POMOC W KL.2D

• Dnia 10.01.2023r w klasie 2d gościliśmy panią Krystynę, która przekazała nam wiedzę dotyczącą pracy ratownika medycznego. Przeprowadziła z nami warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Bardzo dziękujemy.

• NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA

• Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie międzyświetlicowym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". Dzieci wykonały wspaniałe i różnorodne prace. Każda z nich zasługuje na wyróżnienie!

Dlatego zdecydowaliśmy o uhonorowaniu każdego uczestnika konkursu.

Równocześnie informujemy, że 22 grudnia w naszej szkole odbędzie się kiermasz prac konkursowych, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie WOŚP.

• KLASA 2D W FABRYCE ELFÓW

• Dzieci z klasy 2d 6 grudnia zwiedziły Wielką Fabrykę Elfów w Warszawie, szukały przepisu na pierniczki, rozwiązywały zagadki, wykonywały ćwiczenia ruchowe na dmuchanych domkach, wałkowały ciasto i wyciskały wybrane świąteczne wzory pierników, spotkały Świętego Mikołaja. Uczestniczyły w warsztatach dekorowania bombki choinkowej wg własnego pomysłu.

• PIECZEMY PIERNICZKI

• 09.12. 2022r do dzieci z klasy 2d przyszła mama Julii, zapoznała nas z przepisem pieczenia pierników. Świetnie się bawiliśmy ozdabiając je słodkim kolorowym lukrem, posypką i kuleczkami.

• DZIEŃ ZIEMNIAKA

• W dniu 28 listopada 2022r. jak co roku w naszej szkole radośnie obchodziliśmy Święto Ziemniaka. Śladem lat ubiegłych klasy 4 - 8 przygotowały poczęstunek  i każdy mógł spróbować różnorodnych ziemniaczanych potraw. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory bawiąc się przy lecącej w tle muzyce.
              Ziemniak jako bohater dnia pojawił się również na plakatach, które tworzyli uczniowie na świetlicy i na lekcjach plastyki.

Uczniowie z klasy 1 - 3 Dzień Ziemniaka obchodzili wraz z Rodzicami. Każda klasa przygotowała stoisko z ziemniaczanymi daniami oraz jesienny kosz z darami jesieni. Podczas ,,ziemniaczanej imprezy” każda klasa zaprezentowała piosenkę, w której ziemniak stanowił motyw przewodni oraz odbył się pokaz mody.

Dzieci wraz Rodzicami dzielnie rywalizowali w konkursach sportowych  m.in. obieranie ziemniaków na czas, rzucali nimi do celu, biegali z ziemniakiem na łyżce. W między czasie można było próbować smakowitych potraw, nad klasowymi stoiskami  dzielnie czuwali rodzice naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za angażowanie się we wszelkie działania związane z Dniem Ziemniaka.

• KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY „ILUSTRUJĘ WIERSZE WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO – PATRONA SZKOŁY”

• W 2022 r. przypada 125 rocznica urodzin i 60 rocznica śmierci patrona naszej szkoły – Władysława Broniewskiego.

W 2023 r. będziemy obchodzić 65 rocznicę powstania szkoły.

Z tej okazji nauczyciele biblioteki oraz nauczyciel plastyki ogłaszają konkurs czytelniczo-plastyczny na zilustrowanie jednego wiersza Władysława Broniewskiego.

Regulamin konkursu, krótki życiorys poety oraz teksty wybranych wierszy znajdują się na stronie internetowej w zakładce Biblioteka.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie przynieśli swoje ulubione pluszaki, rysowali ich portrety.

W ramach obchodów tego wyjątkowego święta wychowankowie wzięli udział w dwóch akcjach charytatywnych – ogólnopolskiej zbiórce darów dla dzieci przebywających w szpitalach zorganizowanej przez Fundację Mam Marzenie oraz zbiórce używanych maskotek dla OSP i PSP zorganizowanej przez Stowarzyszenie Patrz Sercem.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

Organizatorzy akcji: koordynatorzy szkolnego wolontariatu

• LAS W SZKLE

• Klasy 4a i 4b uczestniczyły w warsztatach z tworzenia lasu w szkle, organizowanych przez Centrum artystyczne Warszawa – Sztukarnia. Była to niecodzienna okazja do własnoręcznego stworzenia ekosystemu w szkle.

Po za tym uczniowie zapoznali się z tym jak funkcjonują rośliny oraz jak należy o nie dbać, co to jest proces fotosyntezy i jak działa ekosystem.

Było to niepowtarzalne doświadczenie! Wszyscy wyszli zadowoleni z efektów swojej pracy, którą zabrali do domu.

• KUCHNIA MOLEKULARNA

• W ramach koła chemicznego uczniowie łączą gastronomię z nauką – doświadczają kuchnię molekularną. Termin „kuchnia molekularna” powstał w 1988 roku w efekcie eksperymentów naukowców – fizyka Nicholas Kurti i chemika Herve This – z różnymi sposobami obróbki żywności.

Skupia się ona na zjawiskach chemicznych i fizycznych, jakie zachodzą podczas obróbki składników potraw. Kucharze zajmujący się kuchnią molekularną zmieniają konsystencję i wygląd dań, z jednoczesnym zachowaniem pierwotnego smaku potrawy. Klasycznym przykładem takiego zabiegu jest, np. kawior z soku pomidorowego otrzymany metodą sferyfikacji.
              Sferyfikacja soków i napojów przy udziale soli wapnia i roztworu alginianu sodu, polega na wytrąceniu osadu.

A oto efekty pracy uczniów, którzy stworzyli kawior z soku owocowego. W trakcie zajęć został użyty sprzęt pochodzący z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

• WYCIECZKA DO FABRYKI KRÓWEK

• W poniedziałek 21.11 klasy 3a i 2d wybray się na wycieczkę do Fabryki Krówek w Grodzisku Mazowieckim.

Uczniowie mieli okazję obserwować proces przygotowania cukierków, zobaczyć jak są ręcznie zawijane w etykiety przez Panie z zakładu produkcyjnego.

Każdy uczeń zaprojektował własną etykietę kierując się swoją wyobraźnią.

Dzieci samodzielnie pasowały cukierki we własne papierki. Na zakończenie wycieczki każdy otrzymał słodki podarunek.

To była bardzonudana wyprawa.