• UWAGA !!!

•

W dniach 20.02.2023r. - 24.02.2023r. sekretariat będzie czynny w godzinach 8:30 - 14.30.

• PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

• W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem zbiórki było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Wolontariusze zbierali pieniądze przez kilka miesięcy – od listopada do lutego. Zebrane monety zostały posegregowane, przeliczone, spakowane i dostarczone do oddziału pocztowego. Udało nam się zebrać 1414 zł. Uczniowie, rodzice i nauczyciele aktywnie uczestniczyli w zbiórce. Akcja pokazała, że nawet mały grosz może przyczynić się do poprawy czyjegoś życia.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Koordynatorzy szkolnego wolontariatu

• POCZUJ CHEMIĘ NA CHEMII, czyli chemiczne Walentynki.

• Z okazji nadchodzących Walentynek uczniowie klasy 4b wykonali i pięknie ozdobili lizaki z izomaltu, o kształcie serca. Natomiast starsi uczniowie z klasy 8d modelowali cząsteczki: dopaminy, serotoniny, adrenaliny oraz oksytocyny, czyli niektóre hormony odpowiedzialne za "poczucie chemii do kogoś".

Modele cząsteczek były wykorzystywane z pomocy dydaktycznych pozyskanych dzięki Laboratorium Przyszłości.

• KONKURS WALENTYNKOWY

• Konkurs na najciekawszą kartkę walentynkową z angielskimi życzeniami wśród uczniów klas drugich i trzecich już rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy interesujące i pomysłowe walentynki. Wyłoniliśmy kilka najciekawszych prac.

Dziękujemy za udział i wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Organizatorzy:

Ewa Forma,

Magdalena Kolęda,

Paweł Ogrodniczek,

Anna Sienkiel

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023

• 7 lutego 2023 r. obchodziliśmy kolejny już Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).  W tym roku odbywa się pod hasłem „Działajmy razem!”.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to coroczne wydarzenie organizowane z inicjatywy Komisji Europejskiej.

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem. Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy w Polsce już po raz 19 - sty!​​​​

• NIEWIDZIALNI WROGOWIE

• Uczymy się od siebie nawzajem - z taką myślą przewodnią uczennice klasy 3d Pola i Anastazja przeprowadziły zajęcia w klasie 2c. Tematem zajęć byli niewidzialni wrogowie. Dziewczynki opowiedziały o zagrożeniach, które są dla nas niewidoczne gołym okiem i pokazały je pod mikroskopem jednocześnie opowiadając o jego działaniu.

Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni. Dziewczynki w roli nauczycieli sprawdziły się znakomicie. Uczniowie klasy 2 wykorzystali zdobytą wiedzę do wykonania doświadczenia.
              Liczymy na więcej takich lekcji!

• HOBBY NASZYCH RODZICÓW

• Dnia 27.01.2023r w klasie 2d gościliśmy pisarza - tatę Milana, który opowiedział nam o swoim hobby - pisaniu wierszy i opowiadań.