• Aktualności

      • OBCHODY DNIA PAMIĘCI WIĘŹNIÓW OBOZU DULAG 121 I NIOSĄCYCH IM POMOC

      • W dniu 24 września odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc organizowane przez Powiat Pruszkowski, Miasto Pruszków, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz  Muzeum Dulag 12. Pod pomnikiem „Tędy przeszła Warszawa” na terenie byłego obozu Durchgangslager 121 w Pruszkowie zostały przeprowadzone główne  uroczystości m.in. został odprawiona polowa Msza Święta, odczytany Apel Pamięci i ceremonia złożenia wieńców i kwiatów pod pomnikiem „Tędy przeszła Warszawa”. Tegoroczne Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

       Naszą szkołę reprezentował szkolny poczet oraz uczniowie wraz z opiekunem p. Tatianą Tijewską.

       Fotorelację przygotowali uczniowie wykorzystując aparat zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

      • TALENCIAKI - Szkoły pełne talentów.

      • Szanowni Rodzice

       Pragnę zaprosić Państwa do wyjątkowego projektu SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW organizowanego przez sieć sklepów Lidl.Celem projektu jest zmobilizowanie społeczności szkolnej do działania na rzecz naszej szkoły oraz przekazanie sprzętu sportowego i elektronicznego najwyższej jakości, który będzie wspierał naukę dzieci !

       Jesteśmy przekonani, że w naszej szkole kryją się prawdziwe talenty - dlatego chcemy im pomóc się rozwinąć!

       Talenciaki będą wydawane w okresie trwania akcji we wszystkich sklepach Lidl za każde 50 złotych wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.Talenciaki będzie można aktywować na stronie: SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisać je do naszej szkoły (link powyżej).

       Być może ktoś z Państwa chciałby przekazać Talenciaki w tradycyjnej formie, stąd też zachęcam do wrzucenia ich do specjalnego pudełka znajdującego się przy wejściu do szkoły lub przekazania ich wychowawcom.

       Zapraszam wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację uczniów.Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.

       Pozdrawiam serdecznie

       koordynator akcji Karolina Wachnik.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      • W czwartek 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu, tablicach, ogrodzeniu szkolnym. Uczniowie i nauczycielew tym dniu przyszli ubrani w kropki.

       Podczas lekcji oglądaliśmy film „The Dot”, którego bohaterką była mała dziewczynka Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Film ukazał uczniom, że w każdym z nich drzemie ukryty talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć. Dodatkowo przygotowana była dla chętnych uczniów sesja fotograficzna w foto-kropko budce. Książka "Kropka" Petera H. Reynoldsa cieszyła się dużym zainteresowaniem i dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Mała ,,kropka" pokazuje, że warto wierzyć w siebie.

       Monika Bigos

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie, ul. Obrońców Pokoju 44
    • 227586893
     telefony komórkowe Szkoły: 500 641 804; 500 641 796
    • ul. Obrońców Pokoju 44
     05-800 Pruszków
     Poland
    • W czasie ferii oraz wakacji szkoła jest czynna dla interesantów
     w godzinach 8:00 - 14:00.
     W piątki interesantów nie przyjmujemy - jest to dzień wewnętrzny placówki.
   • Logowanie