• LATO W MIEŚCIE

Program zajęć planowanych w ramach półkolonii

„Lato w mieście”

w Szkole Podstawowej nr 8 w Pruszkowie

25.07 – 5.08. 2022 r.

Półkolonie ,,Lato w mieście" 2022 odbywają się w okresie 25.07.2022 - 05.08.2022 r., od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00. Poniżej znajduje się program akcji:

Kierownik półkolonii:

Joanna Knobloch

Wychowawcy półkolonii:

Urszula Milej – Popiołek, Katarzyna Wojtaś, Agnieszka Pietrzak, Anna Pajor

Cel główny programu:

Zapewnienie uczniom bezpiecznego, atrakcyjnego,  spędzenia czasu
              w okresie wakacji oraz możliwości rozwijania zainteresowań, uzdolnień, pasji.

Zadania:

• tworzenie warunków do realizacji zainteresowań i rozwijania ciekawości poznawczej,
              • organizowanie zajęć rozwijających aktywność fizyczną,
              • organizacja atrakcyjnych zajęć artystycznych, naukowych i społecznych,
              • dostarczenie możliwości integracji uczniów z poszczególnych grup wiekowych,
              • zapewnienie dostępności ofert dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, włączanie ich do grup rówieśniczych,
              • uwrażliwienie na bezpieczeństwo i odpowiedzialność podczas zajęć, zabaw
                i wycieczek.

Formy realizacji programu:

• warsztaty ze Strażą Miejską,
              • pogadanki pielęgniarki szkolnej,
              • zajęcia, zabawy  (dowolne, tematyczne, plastyczno-techniczne),
              • zajęcia w salach specjalistycznych (komputerowe, relaksacyjne),
              • zajęcia sportowe na basenie, sali gimnastycznej,
              • wyjścia do kina w Centrum Kultury i Sportu,
              • ścianka wspinaczkowa Centrum Kultury i Sportu,
              • lekcje muzealne w MSHM
              • zabawy relaksacyjne w sali zabaw „Fikołki”
              • warsztaty taneczne
              • zajęcia z robotyki,
              • zajęcia dogoterapii
              • wycieczka do Labiryntu pod Warszawą.

SP8_ramowy_harmonogram_lata_w_miescie.pdf

• WYCIECZKA KL.8 DO ENERGYLANDII

• w dn. 22.06.2022 część uczniów z klas 8 pojechała na swoją ostatnią szkolną wycieczkę do Energylandii. Po dniu pełnym wrażeń i ekstremalnych zjazdów, wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

• Wycieczka klasowa 1c i 1d do Zamku Królewskiego

• Dnia 2 czerwca klasa 1c i 1d pojechały na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pt " Jego kudłata mość Kiopek" i " Paź w służbie jego królewskiej mości". Poznały zwyczaje XVIII wiecznego państwa polskiego i życie króla Polski Stanisława Augusta. Podziwiały architekturę, spacerując uliczkami Starego Miasta .

• BRAK CIEPŁEJ WODY

• Z powodu prac związanych z przebudową sieci cieplnej w ul. Reja/Aptecznej od dnia 13.06 (poniedziałek) od godz. 6:00 do 14.06 (wtorek) do godziny 22:00 nastąpi przerwa w dostawach ciepła w tym ciepłej wody w naszej szkole!

• KONKURS KULINARNY

• Dnia 07.06 w hotelu Viktor DeSilva w Pruszkowie odbył się finał V edycji Powiatowego konkursu kulinarnego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy IV C Zuzanna Wiąckiewicz. Przygotowała smaczną kolorową sałatkę, która bardzo smakowała szanownemu jury. Otrzymała dyplom i wpaniałe rzeczowe nagrody. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy uczniów do udziału w konkursie kulinarnym w przyszłym roku szkolnym.

Szkolni koordynatorzy konkursu

• SPACER PO OLIMPIE

• Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas piątych pod kierunkiem nauczycieli przedmiotu przygotowywali prezentacje wybranych postaci mitologicznych. Oto efekty ich pracy.

• PROJEKTY Uniwersytetu Dzieci

• Uczniowie klasy czwartej, dwóch siódmych i klasy ósmej wzięli udział w projektach Uniwersytetu Dzieci. Klasa czwarta uczestniczyła w przedsięwzięciu pt. „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”. Wychowankowie wzmocnili umiejętność nawiązywania relacji z rówieśnikami, empatię i świadomość własnych emocji. Natomiast uczniowie klas siódmych i ósmej brali udział w projekcie pt. „Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?”. Poznali oni różnicę między hejtem a konstruktywną krytyką, nauczyli się, czym jest cyberprzemoc i jak na nią reagować.

Koordynatorzy projektu: Renata Koperwas, Magdalena Nurkowska, Aneta Trojakowska-Ciura, Beata Zdunek