• UWAGA !!!

• Informujemy, że w Wielki Piątek, tj. 15.04.2022r., nasza szkoła będzie czynna do godz. 14.00.

• 33 ROCZNICA OBRAD OKRĄGŁEGO STOŁU

• W 33 rocznicę Obrad Okrągłego Stołu uczniowie klasy 8b wraz nauczycielem historii p. Tatianą Tijewską przygotowali inscenizację wydarzeń z kwietnia 1989r. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowali plakaty i kostiumy z lat 80. Przemarsz protestujących rozpoczął się od sygnału "Tu radio Solidarność", a następnie ruszyli z "Hymnem Solidarności" wykrzykując hasła z żądaniami opozycji. W szkole panowało zaciekawienie i wesoły nastrój wśród uczniów.

• PROJEKT „RODZIC- MÓJ BOHATER”

• Marzec był wyjątkowym miesiącem dla klasy 2a. Po długim okresie pandemii i obowiązujących w związku  z tym ograniczeń udało się zrealizować projekt „Rodzic- mój bohater”. Głównym celem wydarzenia było zapoznanie dzieci z zawodami jakie wykonują rodzice ich koleżanek i kolegów z klasy,  ale też umacnianie autorytetu rodziców. Istotna w całym wydarzeniu była integracja środowiska rodzinnego i szkolnego uczniów, wzajemne lepsze poznanie.

Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca kierowcy autobusu, informatyka, policjanta, a także dziennikarza. Wszystko dzięki uczestnictwu w lekcjach na których dominowały metody czynne umożliwiające dzieciom poznanie poprzez doświadczanie, wcielanie się w role, oglądanie eksponatów. Wszystkie lekcje przeprowadzone przez rodziców były wyjątkowe i niezapomniane. Dzieci na zakończenie projektu zostały bohaterami krótkiego filmu zrealizowanego we współpracy z jedną z mam. Serdecznie dziękujemy za udział.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Dlaczego akurat ten kolor ? Niebieski to kolor niewinności, nadziei. Warto zwrócić uwagę, że autyzm to odmienny sposób funkcjonowania dziecka, który może się wyrażać w problemach z mówieniem, postrzeganiem świata za pomocą zmysłów, czy rozumieniem relacji społecznych.  Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do corocznej ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Na Niebiesko”.

W poniedziałek 4 kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami przyszło do szkoły z niebieskim elementem garderoby, mieli wycięte z papieru niebieskie serduszka oraz niebieskie baloniki, by pokazać w ten sposób solidarność z osobami z autyzmem.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• W dniu 1 kwietnia, czyli w Prima Aprilis w naszej szkole zorganizowano „Dzień bez plecaka”. Kreatywność niektórych uczniów przerosła nasze oczekiwania.  Uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy w imieniu Samorządu Uczniowskiego. Zobaczcie fotorelację.