• Sport

• Sukcesy sportowe SP8

• Rok szkolny obfitował w liczne zawody sportowe w których uczniowie naszej szkoły brali udział. Osiągając szereg znakomitych sukcesów, zdobywając  wiele medali, pucharów i dyplomów.

Dzieci uwierzyły, że wytrwały trening, motywacja oraz wiara w swoje możliwości daje niesamowite efekty. Wyzwala chęci do działania i uczestniczenia w różnych  imprezach sportowych, zawodach.

•  Wice Mistrzostwo Powiatu Pruszkowskiego w piłce siatkowej
            • I miejsce w Mistrzostwach Pruszkowa Szkół Podstawowych w mini piłce siatkowej dziewcząt
            • III miejsce w Mistrzostwach Pruszkowa Szkół Podstawowych w mini piłce siatkowej chłopców
            • I miejsce w Mistrzostwach Pruszkowa Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt
            • III miejsce w  Mistrzostwach Pruszkowa Szkół Podstawowych w piłce nożnej chłopców
            • Piąte miejsce w Mistrzostwach Pruszkowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców
            • Piąte miejsce w Finałach Międzypowiatowych Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt
            • I miejsce sztafety dziewcząt w zawodach pływackich w ramach programu ZDROWO BO SPORTOWO
            • II miejsce sztafety chłopców w zawodach pływackich w ramach programu ZDROWO BO SPORTOWO
            • II miejsce sztafety mieszanej w zawodach pływackich w ramach programu ZDROWO BO SPORTOWO

Chcemy przedstawić Państwu krótką foto relację z tego co było dziełem uczniów.

• Zdrowa stopa zdrowe ciało

• Utrzymują nasz ciężar ciała, niosą nas w ruchu. Stopy mają ogromną pracę do wykonania, a ich zdrowie ma ogromny wpływ na naszą ogólną kondycję.

Stopa, która w odniesieniu do całego ciała ma niewielką powierzchnię, ma dość skomplikowaną budowę i składa się z 26 kości, 33 stawów, 107 mięśni i ścięgien, które pozwalają jej na dynamiczny, a także plastyczny ruch. Końce palców chronione są przez keratynowe paznokcie, a na podeszwie stopy znajduje się około 200 000 zakończeń nerwowych.

Te, i wiele innych wiadomości odnośnie swoich stóp poznały uczennice z klas 7 i 5. Mogły same sprawdzić dzięki prostemu zabiegowi odcisku stopy, czy płaskostopie to ich problem.

Poznały ćwiczenia, sposoby wzmocnienia mięśni stopy, relaksacji oraz podstawy higieny. Wszystko to aby zdrowo iść w świat.

A oto krótka relacja foto.