• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, ważne informacje dla Rodziców i Uczniów i wiele innych informacji.

• LATO W MIEŚCIE 2024

Akcja Lato w Mieście kierowana jest przez Prezydenta Miasta Pruszkowa do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, w terminie od 24 czerwca do 16 sierpnia 2024 r.

Organizacja zajęć odbędzie się wg. poniższego harmonogramu:

Zapisy przyjmują szkoły, które w wybranym terminie organizują wypoczynek (tabela powyżej). Zapisy odbywają się w godzinach pracy sekretariatu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

• LATO W MIEŚCIE 2024r

DYŻURY WAKACYJNE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH 2024 r.

Uprzejmie informujemy zainteresowanych Rodziców, że ustalone zostały terminy dyżurów wakacyjnych oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, które będą prowadzone przez szkoły organizujące akcję „LATO w MIEŚCIE 2024”.

Dyżury odbędą się według poniższego harmonogramu:

• ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Uczniowie klas 4-7 naszej szkoły na lekcjach języka polskiego wykazali się niezwykłą kreatywnością i przygotowali figurki bohaterów literackich. Wykorzystali rolki z papieru toaletowego i różne materiały plastyczne. Wykonując swoje prace, mieli możliwość przypomnienia sobie treści ulubionych książek i utrwalenia opisu postaci. Każdy uczeń uzasadniał wybór bohatera. Na zajęcia języka polskiego jako obcego dzieci przyniosły wybrane przez siebie książki, czytały ich fragmenty, opowiadały o bohaterach utworów, a także odpowiadały na pytania pozostałych uczestników lekcji. Dzięki temu zachęciły kolegów do zapoznania się z nieznanymi im lekturami.

• MAGICZNY ŚWIAT AMBROŻEGO KLEKSA

Projekt polonistyczny „Magiczny świat Ambrożego Kleksa”

Uczniowie klas czwartych przenieśli się do świata pana Kleksa. Wzięli udział w lekcjach przędzenia liter i kleksografii, mieli możliwość narysowania portretów bohaterów oraz przygotowania książki kucharskiej i makiety szpitala dla chorych sprzętów. Wszyscy świetnie się bawili i znakomicie utrwalili znajomość treści lektury,

• ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

Szanowni Państwo!!!!

Uczennica naszej szkoły, z klasy 5c, bardzo ciężko zachorowała.

Lekarze zdiagnozowali u niej Medulloblastomę 4 stopnia.
              Dziewczynka jest już po operacji, która zakończyła się powodzeniem.
              Teraz czeka ją kilkuetapowe leczenie chemioterapią oraz długoterminowa fizjoterapia.
              Na to wszystko potrzeba wsparcia finansowego.
              Zwracamy się zatem do Państwa o pomoc.
              Wpłat można dokonywać na konto zbiórki, do której link zamieszczony jest poniżej. Wspólnymi siłami na pewno uda się uzbierać potrzebne pieniądze.LINK do zbiórki:

• DZIEŃ AUTYZMU

4 kwietnia w naszej Ósemce obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu zwany także Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu.

W tym roku naszym hasłem przewodnim było:

Autyzm to nie choroba tylko odmienny stan umysłu

Celem tegorocznej akcji w naszej szkole było zwiększenie świadomości społecznej uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

• ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji uczniowie mieli możliwość zapoznania się z twórczością polskich poetów, utrwalenia wiedzy o liryce oraz podjęcia próby tworzenia własnych tekstów.

Opiekunowie: M. Nurkowska, H. Sniahir, R. Szlezyngier, A. Trojakowska-Ciura, B. Zdunek

• WIELKANOCNE SPOTKANIE

W środę 27 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie wielkanocne. Inscenizacja została przygotowana przez uczniów klas szóstych pod kierownictwem wychowawców i nauczycieli religii.

Młodzi aktorzy wprowadzili nas w atmosferę tego najstarszego i najważniejszego święta chrześcijańskiego. Występ został ubogacony pięknym śpiewem chóru szkolnego.

• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Gdy nadejdą święta
              niech nadzieja i radość
              zastukają do Waszych drzwi,
              a Wielkanoc przyniesie
              pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.

Życzy Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie
              Szkoły Podstawowej nr 8 w Pruszkowie

• WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

W dniach od 28 marca do 2 kwietnia jest wiosenna przerwa świąteczna.

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz we wtorek po Świętach szkoła pełni funkcję opiekuńczą wg następującego harmonogramu:

Wielki Czwartek, tj. 28.03 - świetlica szkolna czynna w godzinach 6:30 - 17:30

Wielki Piątek, tj. 29.03 - świetlica szkolna czynna w godzinach 6:30 - 14:00

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klas 4-8 pod opieką nauczycieli języka polskiego wykonali plakaty przedstawiające związki frazeologiczne i popularne błędy językowe. Piątoklasiści zrobili ortograficzne chmury wyrazowe. Na zajęciach języka polskiego jako obcego wychowankowie opowiedzieli o swoich krajach, przygotowali mapy i słowniki polsko-ukraińskie. Uczniowie klas siódmych mieli okazję sprawdzenia wiedzy polonistycznej.

Sobota 18.05.2024

• Realizowane programy i projekty