• KOŁO TEATRALNE

• Przed feriami uczestnicy koła teatralnego zaprezentowali przed swoimi rówieśnikami przedstawienie, które powstało w oparciu o utwór Juliana Tuwima pt. O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci. Uczniowie pod okiem nauczyciela opracowali scenariusz teatralny, zorganizowali dekoracje i rekwizyty. Występ wzbudził duże zainteresowanie wśród kolegów i koleżanek, a wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W atmosferze dobrej zabawy chętni uczniowie mogli wziąć udział w sesji zdjęciowej z wykorzystaniem zgromadzonych rekwizytów.

Opiekun: Aneta Trojakowska-Ciura

• MIKOŁAJ KOPERNIK- WIELKI, POLSKI UCZONY

• Na lekcjach plastyki w ramach projektu ,,Mikołaj Kopernik- wielki, polski uczony" uczniowie  klas VII wykonali plakaty o M. Koperniku, a uczniowie klas VI obrazy kosmosu. Najciekawsze  prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

• ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK

• W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa w świetlicy uczniowie wykonali zakładki do książek, które zostały wręczone dzieciom w czasie zajęć bibliotecznych. Wszyscy wykazali się ​​​pomysłowością i zaangażowaniem.

• KLASA VIB I VA W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

• Uczniowie klas V a i VI b pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w ramach szkolnego projektu „Mikołaj Kopernik – wielki polski uczony”. Poznali tam prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach. Mieli też możliwość zadania pytania humonoidalnemu robotowi Kopernikowi. Obejrzeli także pokaz filmu w planetarium pt. „Rewolucja Kopernika”, podczas którego dowiedzieli się o biografii i osiągnięciach astronoma.

Opiekunowie: A. Kulesza, M. Nurkowska, J. Pyś-Wijas

• MIKOŁAJ KOPERNIK

• Na zajęciach informatyki uczniowie klas 4-8 zaprojektowali techniką grafiki komputerowej okładki książek o Koperniku i astronomii. Prace wykonano w ramach projektu Mikołaj Kopernik - wielki polski uczony.

• ORSZAK TRZECH KRÓLI

• Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, rodziców, dziadków i znajomych na Orszak Trzech Króli. Jesteśmy współorganizatorami orszaku, który po kilkuletniej przerwie wraca do Pruszkowa.

Orszak rozpocznie się w samo południe 6 stycznia 2024 roku na skwerze ZTL ,,Pruszkowiacy" (przy studni oligoceńskiej). Chcemy wspólnie cieszyć się czasem Bożego Narodzenia, śpiewać kolędy i stoczyć bitwę dobra ze złem!

Serdecznie zapraszamy na pruszkowski Orszak Trzech Króli 2024!

• BIEGANE DYKTANDO

• Uczniowie klasy piątej wzięli udział w bieganym dyktandzie o tematyce świątecznej. Doskonalili umiejętność współpracy w grupie, a także musieli wykazać się umiejętnością zapamiętywania wyrazów. Przekonali się, że nauka ortografii może być ciekawa, a przy okazji zdobyli bardzo dobre oceny z języka polskiego.

Opiekun: Magdalena Nurkowska

• TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA UTWORÓW JULIANA TUWIMA

• W dniach 4 - 8 grudnia 2023 r. w naszej szkole miało miejsce głośne czytanie utworów Juliana Tuwima, autora wielu ulubionych przez dzieci wierszy takich jak: ,,Lokomotywa", ,, Słoń Trąbalski", ,,Ptasie radio", ,,Rzepka"i innych. Wydarzenie odbyło się w klasach 0 - III i Świetlicy. W niektórych klasach do czytania włączyli się członkowie rodzin naszych uczniów. W załączeniu zdjęcia: czytanie w Świetlicy, czytanie w IIIa i IIIb

• WYNIKI KONKURSU ŚWIĄTECZNA BOMBKA CHOINKOWA

• Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Świąteczna bombka choinkowa”

W kategorii klas 0 - 1

Laura Mańkowska klasa 0

Leon Murawski klasa 1A

Szymon Kamiński klasy 1A

W kategorii klas 2 - 3

Lena Knobloch klas 3A

Małgorzata Kotełko klas 2B

Nikodem Olejnik klas 2C

W kategorii klas 4 - 6

Maria Suwała klasa 6A

Nadia Knobloch klasa 5B

Zuzia Dąbek klasa 5C

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu. Wasze bombki są przepiękne 🙂

nauczyciele techniki

• SZLACHETNA PACZKA

• Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Szlachetnej Paczki i przygotowali piękne kartki świąteczne dla darczyńców i potrzebujących rodzin. Wykazali się oni kreatywnością, wykorzystali różne materiały. Za udział w wydarzeniu otrzymali pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.